Реалізація проекту проходить під егідою УСК

Іспанія

Визнання України: 31 грудня 1991 року.

Встановлення дипломатичних відносин: 30 січня 1992 року.

Результат пошуку зображень за запитом "україна іспанія"

Політичні відносини:

Відносини між Україною та Королівством Іспанія характеризуються різноплановістю та багатогранністю. Іспанія є надійним партнером України в Європейському Союзі і сприяє наближенню нашої держави до ЄС.

Сторонами підтримується активний політичний діалог. Серед останніх контактів вищих посадових осіб можна назвати зустрічі Президента України П.О.Порошенка з Главою Уряду Іспанії М.Рахоєм під час Саміту НАТО (05.09.2014 р.) та в рамках Маршу Єдності у Парижі (11.01.2015 р). Підтримується високий рівень співробітництва по лінії міністерств закордонних справ. Так, 10 лютого 2015 року Міністр закордонних справ та співробітництва Іспанії Х.М.Гарсія-Маргальйо здійснив офіційний візит до України.

У Генеральних Кортесах Іспанії немає офіційно сформованої парламентської робочої групи співробітництва з Україною, натомість, існує неформальна група друзів України. Діяльність групи спрямована на сприяння двостороннім відносинам та Європейській інтеграції України. У Верховній Раді України сформована депутатська група з міжпарламентських зв’язків з Іспанією у складі 23 депутатів (керівник – І.А.Діденко).

Торговельно-економічні відносини:

Згідно з даними Держстату України, за підсумками 2014 р. загальний обсяг торгівлі товарами між нашою країною та Іспанією зменшився у порівнянні з 2013 р. на 68,7 млн. дол. США, до 1 773,9 млн. дол., скоротившись на 3,7%. У порівнянні з 2013 р. український експорт зріс на 188,7 млн. дол., або на 19,3% (до 1 166,6 млн. дол.), імпорт знизився на 252,9 млн. дол. або на 29,4% (до 607,3 млн. дол.). Торговельне сальдо залишилося для України позитивним: 559,3 млн. дол. США. На цьому тлі варто наголосити, що згідно з даними Держстату, за підсумками 2014 р. зростання українського експорту до країн ЄС склало лише 2,6%.

3агальний обсяг торгівлі послугами між двома країнами за 2014 р. склав 62,9 млн. дол. США, тобто зменшився на 8,0 млн. дол. (на 12,7%) у порівнянні з 2013 р. Експорт послуг з України понизився на 6,3% (до 36,8 млн. дол.), імпорт зменшився на 20,9% (до 26,1 млн. дол.). Позитивне для нашої країни сальдо становило 10,7 млн. дол. США. Основні статті українського товарного експорту до Іспанії у 2014 р. залишалися практично незмінними у порівнянні з попереднім роком: зернові культури, зокрема кукурудза, сорго та пшениця (загалом 53,2% від сумарного обсягу), жири та олії тваринного або рослинного походження (16,1%), залишки та відходи харчової промисловості (5,9%), чорні метали (5,2%) та сіль, сірка, землі і каміння (3,3%). У загальній структурі експорту з України до Іспанії незначні коливання спостерігаються у долі зернових культур (2013 р. – 55,3%; 2014 р. – 53,2% або 620,7 млн. дол.); на третю позицію замість соєвих бобів перемістилися залишки та відходи харчової промисловості (обсяги поставок склали 68,9 млн. дол. США). Основними статтями товарного імпорту України були їстівні плоди та горіхи (13,2% від загального обсягу або 80,5 млн. дол.), автомобілі легкові (9,4%), фармацевтична продукція (8,4%), котли та машини (5,8%), різноманітна хімічна продукція (4,2%). У загальній структурі українського імпорту з Іспанії різко знизилася (на 63,8%) доля автомобілів легкових та різноманітної хімічної продукції (на 49,2%).

Відповідно до Угоди про економічне та промислове співробітництво між Україною та Іспанією від 7 жовтня 1996 р. (набрала чинності 12 квітня 2000 р.) сторонами була створена Українсько- іспанська змішана міжурядова комісія з економічного і промислового співробітництва. Відбулися два засідання Комісії: у липні 2008 р. в Мадриді та у квітні 2011 р. в Києві. Третє засідання Комісії, заплановане в Мадриді на 2014 р., перенесено на 2015 р.

Культурно-ryманітарна співпраця:

Україна та Іспанія мають тісне співробітництво у галузі культури. Розвитку культурно-гуманітарних відносин між Україною та Іспанією сприяють гастролі українських музичних та театральних колективів. Традиційним успіхом у іспанських глядачів користуються гастролі Національного заслуженого ансамблю танцю України ім. Павла Вірського, Львівського Національного Академічного театру опери та балету, Одеського Національного Академічного театру опери та балету, Дніпропетровського та інших регіональних симфонічних оркестрів України.

Проведення культурно-мистецьких заходів сприяє глибшому ознайомленню іспанської громадськості з історією та культурою України.

Наукове та освітнє співробітництво:

Двостороннє співробітництво між Україною та Іспанією в галузі освіти та науки здійснюється на основі положень міжурядової Угоди про співробітництво в галузі освіти, науки і культури від 07.10.1996 р.

Одним з основних напрямів взаємодії в галузі освіти е співробітництво між вищими начальними закладами сторін. Так, лише протягом останнього часу за сприяння Посольства були укладені такі документи:

  • Угода про співробітництво між Прикарпатським національним університетом ім.Василя Стефаника (м.Івано-Франківськ) та Валенсійським Університетом;
  • Угода про співробітництво між Національним університетом ім.Т.Шевченка та Іспанським агентством міжнародного співробітництва для розвитку при М3С Іспанії;
  • Угода між про співробітництво між Національним університетом ім.Т.Шевченка та Валенсійським Університетом.

Вперше за останні десять років в іспанському вищому навчальному закладі (Валенсійський Університет) було відкрито факультативний курс вивчення української мови.

Договірно-правова база:

Договірно-правова база між Україною та Іспанією складається з 29 міжнародних договорів. Основним документом є Договір про дружбу і співробітництво між Україною і Іспанією, укладений 17 серпня 1997 року.

Українська громада: за даними іспанської міграційної служби, на території Іспанії проживають понад 80 тисяч українців. Загалом в Іспанії працюють 13 суботніх українських шкіл. Основними осередками українства в країні є Мадрид, Барселона, Валенсія, Малага та Мурсія.