Реалізація проекту проходить під егідою УСК

Швейцарія

Визнання України: 23 грудня 1991 р.

Встановлення дипломатичних відносин: 6 лютого 1992 р.

Картинки по запросу Україна-Швейцарія

Політичні відносини:

Хронологія двосторонніх контактів

Швейцарська Конфедерація визнала незалежність України 23 грудня 1991 року. Дипломатичні відносини встановлено 6 лютого 1992 року шляхом обміну листами між міністрами закордонних справ.

Посольство Швейцарії в Україні відкрито у липні 1992 року; Посольство України у Швейцарії — у лютому 1993 року.

За 25-річний період налагоджено відносини у політичній, торговельно-економічній, науково-технічній, освітній, культурній, гуманітарній, правоохоронній, військовій і військово-технічній та інших сферах, сформовано належну договірно-правову базу співробітництва, отримано значну фінансову та технічну допомогу від швейцарської сторони в рамках відповідних проектів тощо.

Перший офіційний візит Президента України Л.Д.Кучми до Швейцарії відбувся 22 березня 1996 р.

Цій події передував візит в Україну керівника Федерального департаменту закордонних справ Швейцарської Конфедерації Флавіо Котті 15-16 січня 1996 р.

23-26 січня 1997 р. відбувся перший офіційний візит до Швейцарії Міністра закордонних справ України Г.Й.Удовенка.

У 1997 р. відбувся перший офіційний візит в Україну Федерального радника, керівника Федерального департаменту національної економіки Швейцарії.

29-30 жовтня 2000р. Україну відвідав з офіційним візитом керівник Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії Йозеф Дайсс.

18-19 березня 2003 р. відбувся робочий візит Прем’єр-міністра України В.Ф.Януковича на чолі української урядової делегації до Швейцарії та переговори з Президентом Конфедерації. У цьому ж році відбулися візити в Україну Віце-президента Конфедерації, керівника Федерального департаменту юстиції і поліції, а також Державного секретаря економіки Швейцарії у супроводі групи швейцарських бізнесменів.

У січні 2005 р. в рамках Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) в Давосі відбулася протокольна зустріч Президента України В.Ющенка з Федеральним Президентом Швейцарії Самуелем Шмідом.

22-25 червня 2005 р. здійснено робочий візит до України Федерального радника, керівника Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії Мішелін Кальмі-Рей.

14-15 травня 2009 р. відбувся офіційний візит Президента України В.Ющенка до Швейцарії.

18 грудня 2009 р. Міністр закордонних справ України Петро Порошенко здійснив одноденний робочий візит до Швейцарії, в рамках якого, зокрема, взяв участьу церемонії відкриття пам’ятника українському письменнику Миколі Гоголю у місті Вевей.

24 червня 2010 р. відбулася зустріч Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка з Президентом Швейцарії Доріс Лойтхард у м.Рейк’явік (Ісландія). Підписано Угоду про вільну торгівлю між Україною та ЄАВТ.

19 квітня 2011 р. Президент Швейцарії М.Кальмі-Рей відвідала Київ в рамках заходів до 25-х роковин Чорнобильської катастрофи. У тому ж році також мали місце зустрічі президентів України та Швейцарії у Давосі (січень) і в рамках чергвої сесії ГА ООН у Нью-Йорку (вересень).

На початку 2014 року відбулися зустрічі Прем’єр-міністра України (24 січня, Давос) і Президента України (7 лютого, Сочі) з Президентом Швейцарії, керівником ФДЗС і Діючим головою ОБСЄ Д.Буркхальтером.

14 квітня 2014 р. Д.Буркхальтер вівідав Україну в якості Діючого голови ОБСЄ, а 7 червня 2014 р. взяв участь у церемонії інавгурації Президента П.О.Порошенка.

22 січня 2016 р. відбулися зустріч Президента України П.О.Порошенка з Президентом Швейцарії, керівником Федерального департаменту економіки, освіти і досліджень Й.Шнайдер-Амманном, а також коротка бесіда з Головою Національної Ради Швейцарії К.Марквальдер в рамках ВЕФ у Давосі.

17 січня 2017 р. в рамках ВЕФ у Давосі відбулася зустріч Президента України П.О.Порошенка з Президентом Швейцарії, керівником Федерального департаменту довкілля, транспорту, енергетики і зв’язку Д.Лойтхард.

27 лютого 2017 р. відбулася зустріч Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна з Федеральним радником, керівником ФДЗС Д.Буркхальтером в рамках сегменту високого рівня 34-ї сесії Ради ООН з прав людини у Женеві.

5-7 червня 2017 р. керівник Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії Д.Буркхальтер здійснив робочий візит в Україну, в ході якого був прийнятий Президентом України П.О.Порошенком та провів переговори з Міністром закордонних справ України П.А.Клімкіним.

Міжпарламентське співробітництво

Успішно розвивається міжпарламентське співробітництво, свідченням чого є обмін візитами парламентських делегацій (1992, 1993, 1997, 2001, 2002, 2010, 2013, 2016 рр.).

16-18 листопада 2009 р. відбувся офіційний візит в Україну Голови Ради Кантонів Швейцарії А.Берсе.

7-9 червня 2011 р. відбувся офіційний візит Голови Верховної Ради України В.М.Литвина до Швейцарської Конфедерації, під час якого було підписано Меморандум про міжпарламентське співробітництво між Верховною Радою України та Національною Радою Швейцарської Конфедерації.

3-5 липня 2013 р. відбувся офіційний візит в Україну Голови Ради Кантонів Швейцарії Ф.Ломбарді.

6-8 вересня 2016 р. Україну відвідала з візитом Голова Національної Ради Швейцарії К.Марквальдер.

В законодавчих органах обох країн функціонують міжпарламентські групи дружби.

Торговельно-економічне співробітництво.

Швейцарія – одна з найбільш розвинених країн світу зі стабільною економікою. Саме тому країна є привабливою для інвестицій. Цюріх та Женева – великі бізнес-центри. Саме тут розміщено європейські офіси багатьох транснаціональних корпорацій.

Ринок Швейцарії – далеко не найбільший в Європі, але в цій країні зареєстровано чимало міжнародних трейдерів, посередників. В країні працюють світові лідери у галузях фармацевтики, виробництва добрив, предметів розкоші та ін. У співпраці з такими компаніями, а також представниками малого та середнього бізнесу є шанс українських підприємств у налагодженні взаємовигідного співробітництва.

Корисні контакти:

Державний Секретаріат економіки Швейцарії

Посольство Швейцарії в Україні

OSEC – бізнес-мережа Швейцарії

Виставки та ярмарки у Швейцарії

Науково-технічне співробітництво між Україною та Швейцарією

Одним з основних аспектів українсько-швейцарського співробітництва в науково-технічній галузі є участь українських навчальних та науково-дослідних закладів у двосторонніх та багатосторонніх проектах в рамках програми «SCOPES» Швейцарського Національного Фонду, метою якої є підтримка співпраці між дослідницькими групами та інститутами Швейцарії та країн Східної Європи.

Зокрема, у серпні 2011 року стартував проект «Швейцарсько-українське партнерство: створення Центру клінічної анатомії та вдосконалення стандартів викладання і дослідження» за участю Львівського Національного медичного університету, Інституту анатомії Бернського університету.

Також продовжується співпраця по проектах, розпочатих у 2009-10 роках:

 • Двосторонній проект «Ектопічна ніша формування щеплених нейронних стовбурових/попередників ішемічної кори головного мозку» за участю Відділу цитології Інституту фізіології ім.О.О.Богомольця НАН України та Департаменту фундаментальних нейрологічних наук Женевського Університету;
 • Багатосторонній проект «Синтез важких елементів при надновому колапсі ядра та його вплив на галактичну хімічну еволюцію» за участю Одеської астрономічної обсерваторії, Департаменту фізики Базельського Університету та Обсерваторії при Женевському Університеті.
 • «Дизайн, синтез і фото фізичне дослідження самоорганізованих наногруп з наночастинок благородних металів та органічних люмінофорів – нових матеріалів для оптичних приладів, біо- та хіміосенсорів» за участю Департаменту хімії і фізики Женевського Університету та Хімічного факультету Харківського НУ ім. В.Н.Каразіна.
 • «Процес обертального втручання під магнітним резонансом окремих точкових дефектів, в квантових ямах, проводах та кільцях» за участю Відділу фізики Департаменту теоретичної фізики Женевського Університету та Лабораторії радіоспектроскопії Відділу технологій і матеріалів Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України.
 • «Роль іонних взаємодіючих з каналом протеїнів в патологіях серцевих каналів» за участю Департаменту клінічних досліджень Бернського Університету та Відділу аритмій серця Інституту кардіології імені М.Д.Стражеско при Національному науковому центрі.
 • «Електронні кореляції в графенах та їх оптичні сигнатури» за участю Інституту теоретичної фізики ім. М.М.Боголюбова та Департаменту фізики конденсованих матерій Женевського Університету.
 • «Тестування фундаментальної фізики з космологією» за участю Лабораторії фізики елементарних частинок при Федеральній політехнічній школі в Лозанні, Департаменту теоретичної фізики Женевського Університету та Астрономічної обсерваторії Львівського НУ ім.. І.Франка, Астрономічної обсерваторії Київського НУ ім..Шевченка , Головної астрономічної обсерваторії НАН України.
 • «Лазерне мікро- та наноструктурування транспарентних матеріалів» за участю Бернської професійної вищої школи при Вищій школі техніки та інформатики (м.Бурґдорф к-ну Берн) та Харківського інституту монокристалів при НАН України.
 • «Математичний аналіз квантових мереж РТ-симетричної квантової механіки» за участю Інституту математики при Бернському Університеті та Кафедри теоретичної фізики Фізичного факультету Одеського Національного Університету імені І.І.Мєчнікова.
 • «NEAR 4 – Мережа екологічної оцінки та відновлення водяних систем: в напрямку вдосконалення навчання та дослідження» за участю Одеського державного екологічного університету, Кафедои екології та неоекології Факультету екології Харківського Національного Університету та Інституту «F.-A. Forel» при Женевському Університеті
 • «Поведінкові та невральні ефекти гравітаційних аномалій навігації голубів» за участю Інституту анатомії при Цюріхському Університеті та Інституту високих технологій (м.Київ)
 • «Відповіді рослинного світу та людства на кліматичні зміни в Україні» за участю Інституту ботанічних наук при Бернському університеті, Відділу археології кантонального уряду Люцерна та Інституту археології при НАН України.

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Швейцарією

Культурно-гуманітарне співробітництво залишається важливим напрямом відносин України та Швейцарії і одним із суттєвих чинників інтенсифікації дружніх відносин двох країн.

Яскравим свідченням встановлення дружнього характеру двосторонніх відносин є відкриття 18 грудня 2009 року у м. Вевей пам’ятника всесвітньо відомому українському письменнику М.В.Гоголю, в урочистій церемонії якого взяв участь Міністр закордонних справ П.О.Порошенко. Цей монумент є дарунком України місту Вевей.

В Швейцарії та Ліхтенштейні регулярно проводяться українські культурно-мистецькі акції, значна частина яких носить благодійний характер. Зокрема, це концертні турне відомих мистецьких колективів, художні та фотовиставки українських митців, виступи українських музикантів на престижних міжнародних конкурсах тощо.

Найбільш помітні культурно-мистецькі заходи за останній час:

– 2 травня 2016 р. у Базелі пройшов благодійний концерт пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи, в якому взяли участь українські музиканти. Зібрані кошти спрямовані на допомогу дітям-жертвам війни в Україні;

– у рамках десятого турне територією Швейцарії 16 вересня – 2 жовтня 2016 р. пройшли виступи камерного хору «Кантус» (м. Ужгород);

– 18 червня 2017 року у Цюріху відбувся благодійний концерт «Gala of Hope», збори від якого були спрямовані на підтримку дітей із зони конфлікту у Східній Україні;

– з 2 березня по 2 квітня 2017 р. у галереї м. Аньєр (поблизу Женеви) пройшла виставка  робіт українських сучасних митців Н.Білика, К.Гнилицької, О.Сая «Open Air»;

– 13 квітня 2017 р. у Женеві відбувся вечір Українського літературного салону, присвячений творчості Кобзаря «Шевченко, якого ми не знаємо».

Встановлюються зв’язки між українськими і швейцарськими освітніми та науковими інституціями. Зокрема, 29 березня 2017 р. у Базельському університеті започатковано ініціативу «Українознавчі студії в Швейцарії» (Ukrainian Research in Switzerland – URIS), реалізація якої передбачається протягом 2017-2019 рр. Мета ініціативи – розвиток україністики у Швейцарії, заохочення й підтримка молодих науковців, сприяння у розбудові мережі університетських наукових досліджень з питань України, що проводяться у Конфедерації. Вона реалізовується за фінансової підтримки Державного секретаріату освіти, досліджень та інновацій Швейцарії.

У рамках здійснення пошуку архівних матеріалів видатних українців, які проживали на території Швейцарії, Посольством у вересні 2009 року до Центрального державного історичного архіву України було передано документи, що містять особисті щоденники гетьмана України П.Скоропадського, щоденники та спогади представників родини Скоропадських, листування із закордонними гетьманськими організаціями. Документи були отримані в дарунок від доньки гетьмана О.П.Отт-Скоропадської.

У 2014 р. Посольством було отримано матеріали з бібліотеки, що належала свого часу відомому французькому балетмейстеру українського походження С.Лифарю. Важливим напрямом двостороннього співробітництва є гуманітарна допомога швейцарської сторони Україні. Серед основних надавачів допомоги слід відзначити благодійні організації: Об’єднання «Help-Point Sumy» з м. Волен, «Акція допомоги Західній Україні Остреферат» з м. Цюріх, «Мережа Швейцарія-Закарпаття/Україна» (NeSTU), «Tschernobyl Kinder» з м. Санкт-Галлен, об’єднання «Bär & Leu» (Співпраця Берн-Львів), асоціація «Парасолька», Благодійний фонд «24h — Help». Асоціація «Children-UA» організовує щорічні табори для українських дітей, навчально-виховний заклад «Kinderdorf Pestalozzi» на регулярній основі приймає групи дітей та молоді з України.

Питому вагу благодійної допомоги, що спрямовується постраждалим в зоні АТО та Збройним Силам України, а також добровольчим батальйонам, становить допомога, зібрана українською діаспорою Швейцарії.

Міжрегіональне співробітництво між Україною та Швейцарією

Доволі успішно розвивається взаємодія між Україною і Швейцарією на рівні регіонів.

З огляду на федеративний устрій Швейцарії, який зумовлює значну самостійність кантонів у формуванні політики в різних сферах суспільного життя, важливе значення має представленість українських інтересів на регіональному рівні. Зокрема, в 2003 р. було відкрито два Почесні консульства України: в м.Женеві на чолі з Почесним консулом Богданом Гаврилишиним та в м.Цуг на чолі з Почесним консулом Йозефом Боллагом. А в 2014р. було відкрито Почесне консульство України у м.Фрібург, яке очолив Андрей Лужницький.

Зокрема, у 2003 р. проведено візит до Києва мера міста Женеви П.Мюллера, в ході якого підписано угоду про співпрацю. В Києві також було проведено Дні швейцарської кухні. В 2007 р. відбулася зустріч Київського міського голови Л. Черновецького з мером м.Женева П. Мюллером, в ході якої були обговорені напрямки співпраці між Києвом та Женевою у різних сферах муніципального господарства в рамках Меморандуму про дружбу і співробітництво між цими містами від 2003 року. Досягнуто домовленості про будівництво готелів у Києві швейцарськими компаніями та надання консультацій столичній владі з питань швидкого будівництва метро та освітлення вулиць.

З 12 по 15 вересня 2011р. у Швейцарії перебувала делегація Вінницької області на чолі з Головою обласної ради С.П. Татусяком. До її складу входили представники ділових кіл, громадських організацій, ЗМІ, народні депутати, а також представники органів влади обласного та районного рівнів.

14 вересня 2011р. відбувся офіційний візит делегації в кантон Фрібург. Представники Вінниччини відвідали Аграрний інститут кантону Фрібург та ознайомились з системою підготовки кадрів для фермерських господарств, сирного та молочного виробництва. С.П. Татусяк провів зустрічі з Міністром сільського та лісового господарства Паскалем Корменбефом та Міністром економіки кантону Беатом Фонлантеном. Сторони погодилися вивчити можливість співпраці у сферах освіти, науки, культури, сільського господарства та ін. Б. Фонлантен дав позитивну відповідь на пропозицію С.П. Татусяка щодо розробки міжрегіональної Угоди про співпрацю та її підписання під час візиту делегації кантону Фрібург до Вінницької області. Крім того, досягнуто попередньої домовленості про співпрацю між Аграрним інститутом кантону Фрібург та Національним Аграрним Університетом. Зважаючи на те, що сільське господарство є однією з пріорітетних галузей регіону, домовлено продовжувати співпрацю у цій сфері.

За даними Посольства, на сьогоднішній день найбільш активно з регіонами Швейцарії співпрацюють Закарпатська, Сумська, Вінницька, Київська та Одеська області.

Зі свого боку, Посольство підтримує постійні контакти з урядом кантону Фрібург: співробітники Посольства беруть участь у різного роду заходах, що проводяться за ініціативи уряду цього кантону та Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії.

Уряд кантону Фрібург зацікавлений у подальшому розвиткові контактів та пошуку можливостей для співпраці з Вінницькою областю. У цьому зв’язку Посольством було досягнуто домовленості щодо здійснення візиту делегації кантону Фрібург до Вінницької області у 2014р. з метою практичного ознайомлення з інвестиційним потенціалом цього регіону. Окрым цього, у період з 26.09.2013р. по 02.10.2013р. делегація Вінницької обласної Ради та громадської організації «Інститут громадських експертиз» (м.Вінниця) здійснила робочу поїздку до Швейцарії з метою вивчення досвіду цієї країни у напрямках розвитку демократичного суспільства, сільського господарства, туризму, участі молоді у роботі державних органів влади. Фінансова підтримка цьому візиту була надана «Благодійним фондом Богдана Гаврилишина», який є Почесним консулом України у м.Женева. Делегація відвідала кантони Базель, Фрібург, Берн, Цюріх, де мала зустрічі з представниками урядових, наукових та громадських кіл. Окрім цього, Посол України І.Дір здійснив 21.01.2014р. офіційний візит до кантону Фрібург, під час якого сторонами було ще раз підкреслено зацікавленість у міжрегіональній співпраці.

Під час візиту 12.02.2013р. делегації Закарпатської області до кантону Ааргау уряд швейцарського регіону висловив високу зацікавленість у співробітництві з цим регіоном України. Швейцарській стороні було запропоновано розглянути можливість підписання угоди (меморандуму) про співробітництво між Кантоном Ааргау та Закарпатською областю України.

У вересні 2012р. під час візиту делегації Швейцарії до м.Шабо в рамках відзначення 190-річчя переселення швейцарських поселенців на Південь України встановлено контакти між представниками Одеської області та кантону Во і обговорено можливості налагодження міжрегіональних зв’язків. Це знайшло своє продовження у досягненні домовленості щодо участі у 2014р. України в якості основного гостя у мультикультурному фестивалі «Шабаг», який відбувся 4-7 вересня 2014р. у м.Шексбр (відомий виноробний регіон Лаво на узбережжі Женевського озера, кантон Во) і на якому буде представлено українську культуру та кухню, а також  презентовано українське виноробство (торгова марка «Шабо», Одеська обл.).

Вищезгаданий фестиваль «Шабаг» у м.Шексбр пройшов під гаслом «Від Леману – до Чорного моря». В його рамках відбулись виступи творчого колективу «Веселка» (м.Одеса), презентація традиційних українських страв, а також бізнес-форум за участі бізнесменів з Одеської області та кантону Во.

За результатами домовленостей, досягнутих під час візиту в Україну 3-4.07.2013р. Голови Ради кантонів (Верхньої Палати Парламенту) Швейцарської Конфедерації Філіппо Ломбарді, у вересні 2013р. Посольством було направлено на розгляд уряду кантону Тічіно проект Угоди про співробітництво в економічній, науково-технічній, культурній сферах між АРК та кантоном Тічіно.

Водночас, протягом 2014-2015 рр. розвиток міжрегіонального співробітництва дещо уповільнився через загострення політичної та економічної ситуації в Україні. Низка заходів, зокрема візит делегації Одеської області та організація презентації цього регіону під час проведення фестивалю «Шабаг» у м.Шексбр 14-16.11.2014р. і здійснення офіційного візиту делегації кантону Фрібург до Вінницької області, що планувались у 2014р., не відбулись. Також з відомих причин було зупинено процес налагодження партнерських зв’язків між кантоном Тічіно та Автономною Республікою Крим.

Договірно-правова база.

Кількість чинних документів: 30.

Ключові документи:

–       Угода між Україною та Швейцарською Конфедерацією про сприяння та взаємний захист інвестицій (20 квітня 1995 р.);

–       Угода між Україною та Швейцарською Конфедерацією про торговельне та економічне співробітництво (20 липня 1995 р.);

–       Угода між Урядом України та Урядом Швейцарської Конфедерації про технічне та фінансове співробітництво (13 жовтня 1997 р.);

–       Конвенція між Урядом України та Федеральною Радою Швейцарської Конфедерації про уникнення подвійного оподаткування стосовно податків на доходи і на капітал (30 жовтня 2000 р.);

–       Угода між Кабінетом Міністрів України та Швейцарською Федеральною Радою про взаємне скасування візового режиму для власників дипломатичних, службових та спеціальних паспортів (11 липня 2003 р.);

–       Угода між Кабінетом Міністрів України та Швейцарською Федеральною Радою про реадмісію осіб, які перебувають на територіях їх держав  нелегально (11 липня 2003 р.);

–       Угода про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ і Угода про сільське господарство між Україною та Швейцарською Конфедерацією (24 червня 2010 р.).

Українці в Швейцарії

Історично можна виділити кілька етапів міграції українців на територію Швейцарської Конфедерації. Перший припадає на другу половину 19 ст., коли спочатку до Цюріха, а потім Женеви почали прибувати українські емігранти – здебільшого митці, політичні діячі (зокрема, М.Драгоманов) та студенти. Друга хвиля українців прибула до Швейцарії після поразки національно-визвольного руху 1917-1922 рр. У 1918-1926 рр. у Берні діяла Надзвичайна дипломатична місія Української Народної Республіки, на честь якої на будинку Посольства України в Швейцарії встановлено пам’ятну дошку. Третя хвиля міграції до Швейцарії припадає на період завершення Другої світової війни: до країни потрапило багато колишніх військовополонених і „остарбайтерів”, а також втікачів з СРСР. У цей період в Швейцарії створено т.зв. Український допомоговий комітет в Женеві та Українське допомогове об’єднання в Цюріху. У 1945 році було створено “Об’єднання українців”, яке в подальшому змінило свою назву на Українське товариство в Швейцарії та існує до нинішнього часу. Четверта, сучасна хвиля міграції українців до Конфедерації припадає на часи після здобуття Україною незалежності.

Станом на 30.06.2017 р. у Швейцарії, згідно з офіційною статистикою, проживає 6681 громадянин України. При цьому українська громада не має місць компактного проживання, однак більші групи українців зосереджені в районах великих міст – Цюріха, Базеля, Берну, Санкт-Галлена, Женеви/Лозанни.

Найбільшою організацією української діаспори є Українське товариство у Швейцарії (президент – Андрей Лужницький; http://swiss-ukrainian.ch/ukr).

В останні роки сформувалися та активно діють ряд місцевих спільнот та груп української громади, частина з яких функціонують як осередки Українського товариства у Швейцарії, а частина – просто як об’єднання українських активістів у певному регіоні країни. Зокрема, у німецькомовній частині Конфедерації діють Базельський осередок УТШ (http://www.ukrainerinbasel.ch) і група “Українці в Берні” (https://www.facebook.com/UkrainerinBern?fref=ts); у франкомовній – Женевський осередок УТШ (https://ukrainian-diaspora-geneva.ch), Міжнародна швейцарська асоціація “Free Ukraine” (http://www.freeukraine.ch/) і “Культурна організація Романдія – Україна” (https://www.facebook.com/groups/assocru). Існують також свої осередки та групи громади у Цюріху та регіоні, Санкт-Галлені, кантонах Аарґау, Золотурн, Тічіно тощо.

Початкова українська школа і дитячий садок функціонують в м. Бюллах (“Рідна школа”) та у Цюріху (“Сонечко”). У м. Лозанна працює початкова українська школа «Зернятко». У мм. Базель та Айнзідельн організовано курси української мови.

Українські богослужіння проходять у таких містах як Женева, Цюріх, Лозанна, Базель, Берн, Лугано та Фрібурґ.

Дипломатичне представництво України.

Посольство України в Швейцарській Конфедерації

Фельдеґґвеґ 5, 3005 Берн / Feldeggweg 5, 3005 Bern

www.mfa.gov.ua/switzerland