Реалізація проекту проходить під егідою УСК

Чехія

Визнання України: 8 грудня 1991 р.

Встановлення дипломатичних відносин: 8 грудня 1991 р.

Результат пошуку зображень за запитом "Україна - Чехія прапори"

Чеська Республіка є важливим партнером України в Центральній Європі, що зумовлено, передусім, членством ЧР в ЄС, НАТО та Вишеградській групі, широкими можливостями співробітництва в політичній та економічній сферах. Чехія поділяє спільну позицію ЄС щодо відновлення територіальної цілісності України, засудження анексії Криму та необхідності продовження санкцій проти РФ до повного виконання Мінських угод, відновлення суверенітету України над Кримом і досягнення миру на Донбасі. Регулярно відбуваються контакти на найвищому і високому рівнях.

Міжпарламентська група дружби створена у Верховній Раді України та у Палаті депутатів Парламенту Чеської Республіки.

Торговельно-економічні відносини:

У 2014 р. двосторонній обіг товарів і послуг склав за даними Держстатслужби України 1 577,68 млн. дол. США. При цьому експорт за цей період склав 848,53 млн. дол. США і зменшився за цей період на 5,8%, а імпорт товарів і послуг з ЧР в Україну протягом 2014 р. склав 729,15 млн. дол. США і зменшився порівняно з 2013 р. на 31,1%.  Позитивне для України сальдо склало 119,38 млн. дол. США.

Згідно з даними Держстатслужби України у І півріччі 2015 р. продовжились негативні тенденції скорочення обсягів як українського експорту, так і чеського імпорту, яке спричинило протягом січня-червня 2015 р. порівняно з аналогічним періодом 2014 р. скорочення обсягів обігу товарів на 39,4 % / 314,10 млн. дол. США до 482,13  млн. дол. США. Позитивне для України сальдо склало 49,39 млн. дол. США.

Наукове та освітнє співробітництво:

Наукове та освітнє співробітництво здійснюється на основі Угоди про наукове співробітництво між Академією наук Чеської Республіки та Національною академією наук України, а також міжвідомчої угоди про співробітництво у галузі освіти і науки.

Активно розвивається співпраця між вищими навчальними закладами двох країн. Так, Карлів університет Праги співпрацює з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Львівським національним університетом імені Івана Франка, Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича. Усього укладено понад 50 угод між вищими школами України та Чеської Республіки.

Договірно-правова база:

Кількість чинних документів55 міжнародних договорів.

Ключові документи: Угода між Урядом України та Урядом Чеської Республіки про сприяння та взаємний захист інвестицій (17.03.1994р.); Договір про дружні відносини і співробітництво між Україною та Чеською Республікою (26.04.1995р.); Договір між Україною та Чеською Республікою про правову допомогу в цивільних справах (28.05.2001р.); Договір між Україною та Чеською Республікою про соціальне забезпечення (25.07.2003р.); Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Чеської Республіки про економічне, промислове і науково-технічне співробітництво (16.04.2004р.).

Українці Чехії відзначили День Незалежності у Празі

Українська громада.

Загальна чисельність, за офіційними даними перепису населення 2011р., – 54 тис. осіб. В ЧР діють такі національно-культурні організації закордонних українців: «Українська ініціатива в ЧР» на чолі з В.Райчинцем (зареєстрована у 1994р.), «Об’єднання українців та прихильників України» на чолі з О.Мандовою (засноване у 1990р.), «Об’єднання українок в ЧР» – Голова М.Прокоп’юк (зареєстровано у 2003р.) та ін.

Станом на середину 2015 року на території ЧР проживало/перебувало близько 105 тис. громадян України.

Дипломатичне представництво України в Чеській Республіці:

Посольство України в Чеській Республіці

Консульство України в м.Брно