Реалізація проекту проходить під егідою УСК

Мода на українське та українська мода: етнокультурна синергія

Попит на українське виріс в рази! Своє українське походження ми почали демонструвати не лише громадською позицією, а й зовнішнім виглядом. Українці почали розуміти, що пропагуючи свою культуру, ми стверджуємо сам факт існування нашої нації. А пропагуючи українське за кордоном, ми заявляємо про наш культурний розвиток.

ukrstyle5

Після Революції Гідності  люди активно «позначали» себе жовто-блакитними стрічками, одягали традиційний національний одяг та аксесуари. Це значно підсилило інтерес людей до української автентичної символіки. Демонстрація символіки та національно-патріотичних мотивів в одязі – це своєрідний маніфест усьому світові про початок відродження нашої нації. Адже українська культура має глибоке коріння та сталу традицію.

Як українська мода змінилася за 100 років?

Мода – це форма прояву культури людини, тому модні тенденції частково відзеркалюють культурно-історичні процеси. Vogue UA спільно з Українським Інститутом Історії Моди пропонують погляд на автентичні образи українок кінця ХІХ – початку ХХ століття з семи регіонів нашої країни.

Мода на українське і українська мода – це дві течії, які стрімко несуть на своїх хвилях новий жовто-синій тренд. Існує стійкий взаємозв’язок: те, що відбувається в повсякденному житті має вплив на події на подіумі, а висока мода в свою чергу впливає на наше повсякденне життя.

Декілька цікавих фактів з історіїї української моди

Соня Делоне – українська художниця і дизайнер, чий модний ескіз з’явився на обкладинці Vogue у 1925р. Соня розробляла візерунки принтів для ліонських фабрик тканин, створювала костюми для балету «Клеопатра» Дягілева, тримала власне ательє мод «Симультаністський бутік», клієнтами якого були зірки Голлівуду;

Одним із «патріархів» української моди вважається Герц Мепен – модельєр Республіканського будинку моделей, який у своїй роботі поєднав традиційний класичний крій та етномотиви. У 1964 році він отримав нагороду «Золоті ножиці» із рук Крістіана Діора;

Перший Ukrainian Fashion Week, що пройшов у Києві в 1997р., став і першим у Східній Європі тижнем prêt-à-porter, формат якого відповідав світовим стандартам, а графік проведення був вписаний у світовий фешн-розклад;

Важливі події, які вплинули на розвиток моди в незалежній Україні:

 • у 1993 році в Україні відкрилося успішне модельне агентство «L-models»;
 • у 1996 році колекція Лілії Пустовіт отримала Гран-прі «Золотий гудзик» на фестивалі «In Vogue» у Вільнюсі;
 • у жовтні 1997 року вперше пройшли «Сезони моди», які послужили основою для Ukrainian Fashion Week;
 • у 2002 році відбувся спільний показ українського дизайнера Олександра Гапчука з італійським модельєром Антоніо Берарді;
 • у 2005 році в Києві, за підтримки британського fashion-експерта Девіда Фоулі, відкрився концепт-стор Atelier 1;
 • у 2007 році в київському Пасажі відкрився перший бутік Louis Vuitton;
 • у 2010 році пройшов перший сезон Київських днів моди, після чого почав розвиватися Mercedes-Benz Kiev Fashion Days.
 • у 2010 році українка Алла Костромічева потрапила до ТОП-50 моделей світу;
 • у 2015 році український дизайнер Антон Белінський потрапив до півфіналу LVMH Prize;
 • у 2016 році український бренд «Anna K» став першим брендом, який провів незалежне шоу в рамках Тижня моди в Нью-Йорку.
 • Український бренд Bevza увійшов до офіційної програми New York Fashion Week

У 2017-му році Ukrainian fashion week відзначає своє 20-річчя

Традиційно осінь у столиці починається з Ukrainian Fashion Week. Цього року глядачі побачили не тільки звичайні покази сучасних колекцій, а і віртуальну моду.

«Головним критерієм, за яким оцінюється кожий тиждень моди, є авторитет і досягнення дизайнерів, які беруть у ній участь. У цьому сезоні на UFW предсиавлено 67 дизайнерів – 67 історій успіху, які надихають країну і світ, – розповіла голова оргкомітету Ukrainian Fashion Week Ірина Данилевська. – Навіть в короткі півроку між показами на UFW історія кожного учасника збагатилася новими перемогами, які мають вплив на розвиток індустрії моди України у цілому».

Український ринок моди переважно зосереджений на ексклюзивних виробах.

Робити ставку на масового споживача вітчизняним модельєрам складно. Не вдається масово вийти і за межі внутрішнього ринку. Для того, щоб працювати в промислових масштабах їм бракує вміння, а щоб вийти на міжнародний ринок, бракує досвіду та коштів. Але для успішного бізнесу їм рано чи пізно доведеться подолати як  кількісні, так і якісні бар’єри.