Реалізація проекту проходить під егідою УСК

Угорщина

Визнання України: 3 грудня 1991 року.

Встановлення дипломатичних відносин: 3 грудня 1991 року.

Результат пошуку зображень за запитом "Україна-Угорщина Прапори"

Двосторонні відносини між Україною та Угорщиною мають стабільно позитивний характер, характеризуються інтенсивним політичним діалогом, значною активністю співробітництва в галузі європейської інтеграції України, пріоритетним розвитком прикордонної співпраці.

Ефективною складовою двостороннього співробітництва є спільні двосторонні комісії, а саме: Міжурядова українсько-угорська спільна комісія з питань економічного співробітництва, Українсько-угорська міжурядова змішана комісія з питань транскордонного та прикордонного співробітництва, Змішана українсько-угорська комісія з питань забезпечення прав національних меншин, Українсько-угорська комісія з питань наукового та технічного співробітництва та Міжурядова українсько-угорська комісія з питань військово-технічного співробітництва.

Міжпарламентська група дружби створена у Верховній Раді України та у Державних Зборах Угорщини.

Торгівельно-економічні відносини

Угорщина є одним з головних торговельних партнерів України серед країн ЄС.

У 2014 році обсяг двосторонньої торгівлі товарами та послугами між Україною та Угорщиною склав близько 3,1 млрд. дол. США (зменшився у порівнянні з 2013 р. на 2,8%). Позитивне сальдо для України склало 79,4 млн. дол. США (проти 251,8 млн. дол. США у 2013 році).

Протягом І півріччя 2015 р. обсяг двосторонньої торгівлі склав 1,4 млрд. дол. США (скоротився на 116,4 млн. дол. США або на 7,6% у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року). Негативне сальдо для України склало 505,7 млн. дол. США.

Наукове та освітнє співробітництво

Українсько-угорське співробітництво у сфері освіти відбувається за такими напрямками: взаємодія між Міністерством освіти і науки України та Міністерством людських ресурсів Угорщини; розвиток співробітництва між українськими і угорськими навчальними закладами різних ступенів акредитації та фахової спрямованості; забезпечення освітніх потреб української національної меншини в Угорщині та угорської національної меншини в Україні.

У грудні 2014 року був підписаний Протокол про співробітництво у сфері освіти і науки між Міністерством освіти і науки України та Міністерством людських ресурсів Угорщини на 2015-2017 роки. Найближчим часом планується підписання Угоди між Міністерством освіти і науки України та Міністерством людських ресурсів Угорщини про студентські обміни на 2016-2017 роки.

В будапештському Науковому університеті ім.Л.Етвеша та Сегедському науковому університеті функціонують кафедри українознавства.

Договірно-правова база.

Кількість чинних документів: 72.

Ключові документи: Договір про основи добросусідства та співробітництва між Україною та Угорською Республікою (16.06.1993 р.);

Договір між Україною та Угорською Республікою про режим українсько-угорського державного кордону, співробітництво та взаємодопомогу з прикордонних питань (19.04.1996 р.).

Конвенція між Урядом України та Урядом Угорської Республіки про уникнення подвійного оподаткування (24.06.1996 р.).

Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Угорщини про контроль прикордонного руху в автомобільних та залізничних пунктах пропуску (25.11.         2012 р.).

Українська громада Угорщини відзначає День Соборності України

Українська громада

Згідно з переписом населення Угорщини 2011 року, на території Угорщини визнає себе українцями 5633 особи, русинами – 3323 особи.

В Угорщині офіційно зареєстровано та діє: Товариство української культури в Угорщині (ТУКУ, очолює Перший заступник голови Світового конгресу українців, Голова Європейського конгресу українців, речник української громади у Державних Зборах Угорщини Ярослава Хортяні); Державне товариство угорських русинів (ДТУР); Товариство української інтелігенції Угорщини (ТУІУ), а також низка наукових товариств україністики та русиністики.

Державне самоврядування українців Угорщини (ДСУУ) з 2014 року очолює Юрій Кравченко, Державне самоврядування русинів Угорщини – Віктор Крамаренко.

Дипломатичні представництва України

Посольство України в Угорщині

Консульство України в Ніредьгазі