Реалізація проекту проходить під егідою УСК

ТОП-9. Провідні вітчизняні модельєри

Українська індустрія моди з кожним роком набуває все більшої популярності. Експерти Українського світового клубу визначили провідних вітчизняних дизайнерів моди, які стали відомі на світовому рівні та мають сьогодні найбільший вплив на розвиток вітчизняної фешн-індустрії.

ТОП-9. Провідні вітчизняні модельєри

Лілія Пустовіт

Андре Тан

Оксана Караванська

Лілія Літковська

Оксана Муха

Роксолана Богуцька

Вікторія Гресь

Діана Дорожкіна

Айна Гассе

Лілія Пустовіт одна з найуспішніших українських модельєрів. ЗМІ називають її “хедлайнером вищої ліги української моди”, “майстром, що якісно змінив уявлення про етніку”, “концептуалістом-космополітом” та “кумиром просунутої молоді”.

 

Дизайнер Лілія Пустовіт розробляє колекції для ТМ POUSTOVIT та POUSTOVIT for Alelier 1. Її одяг продається в магазинах, географія яких охоплює Лондон, Токіо, Сеул, Москву, Санкт-Петербурґ та Київ. Одяг, створений Лілією для “Ательє 1”, представлений у найвідомішому концепт-сторі світу – Dover Street Market (Лондон і Токіо) та не менш престижному 10, Corso Como (Сеул).

Кар’єру розпочала з навчання у Київському технологічному інституті легкої промисловості.

Першу професійну колекцію створила у 1990-х. Коли працювала в українському центрі моди “Екста”. Через чотири роки Пустовіт представила свої моделі на Тулузькій виставці Easter Wind у Франції.

У 1996 році отримала гран-прі “Золотий Гудзик” на міжнародному фестивалі In Vogue у Вільнюсі. Її помітив світовий модельєр та голова журі фестивалю Даніель Ештер. Він запросив Лілю Пустовіт працювати дизайнером жіночої колекції pret-a-porter в модний дім Daniel Hechter в Парижі.

Через рік дизайнерка повернулася на Україну. У червні 1998-го разом із тканинною фірмою Nota Bene зареєструвала торгову марку NB Poustovit. Того ж року її колекції з’явилися на Українському тижні моди Ukrainian Fashion Week.

У 2004 році (з моменту заснування Ради) Лілію Пустовіт обирають Президентом Української Ради Моди (Ukrainian Fashion Council). З 2008-го Лілію Пустовіт обрано Головою Експертного Kомітету Української Ради Моди.

У 2014 році вона розробила сукню інавгурації для першої леді Марини Анатоліївни Порошенко.

Одяг бренду Poustovit носить співачка Софія Ротару, журналіст, телеведуча Ольга Герасим’юк, дружина та дочка екс-президента – Катерина та Віталіна Ющенки.

“Я з дитинства привчена до різних видів діяльності і, мабуть, тому багато речей в моєму світі міксуються та легко уживаються”, – каже про себе Лілія Пустовіт.

Андре Тан один з найбільш комерційно успішних дизайнерів України і постійний учасник Українського тижня мод. Він створив і запатентував власний напрям «інтелектуальної моди» – Smart Couture. А його ім`я стало брендом, який представлений по всьому світу.

Андре Тан (Андрій Тищенко) народився 24 жовтня 1983 року в містечку Комсомольськ, Харківської області. Він мріяв про кар’єру головного редактора модного журналу «Ізабель» і за пару років розмалював понад п’ятдесят шкільних зошитів, придумуючи ескізи для свого майбутнього видання. У 11 років Андре почав відвідувати курси крою і шиття. Тоді ж придумав псевдонім Андре Тан (Андре — від імені Андрій, Тан — абревіатура прізвища, імені та по батькові).

«Я завжди знав, що займатимуся модою. У сім`ї у мене ніхто не шив, просто моя мама обожнювала модні новинки. Саме вона прищепила мені смак і бажання займатися дизайном одягу», – згадує Андре Тан.

Андре поступив в Харківський текстильний технікум. Його наполегливість і тверде проходження до мети відрізняли його вже в цьому віці. Колекції Аndre TAN були відмічені багатьма модними виданнями. Дизайнер отримував за них престижні Гран-прі і цікаві пропозиції. Андре не упускав ні єдиної можливості удосконалити свою майстерність. Історію своєї першої колекції Андре Тан згадує практично в кожному інтерв`ю: «Грошей не було, і я запропонував знайомим моделям операцію: вони дали мені гроші на тканину. А я подарував дівчатам всі речі, які їм сподобалися».

Нагороди. Аndre TAN є володарем безлічі призових місць і Гран-прі, одне з яких на фестивалі «Київський подіум» він отримав від самого Paco Rabanne . Крім того, Андре занесли в книгу рекордів Гінесса України як наймолодшого і перспективного дизайнера країни. Але зірці Андре належало розгорітися ще яскравіше.

Андре підкорив модний світ свіжістю погляду і новими неординарними рішеннями. Дизайнер признається, що на його світогляд зробила величезний вплив індійська філософія і практика саджа-йоги. Багато клієнтів Аndre TAN упевнені: одяг цього бренду несе позитивну енергію і приносить успіх.

Після закінчення технікуму, Андре поступив в Київський університет технології і дизайну. Під час навчання він встиг попрацювати стилістом Нового каналу, відкрити власну дизайн-студію в Києві і створити колекцію одягу для співачки Руслани на конкурс Євробачення 2005. Широкі маси дізналися про Андре завдяки проекту «Жертва моди» на Новому каналі. Незабаром його запросили працювати як стиліста популярного телевізійного шоу «Шанс» на телеканалі Інтер.

Талант Андре привів його навчатися на фабрику «Hugo Boss» в Німеччині і в St.Martins college of Art – Лондон. Саме тому летючі, божествені образи Андре Тана поєднують в собі комфорт і практичність.

«Кращим показником того, що ти відбувся як дизайнер є попит на твій одяг» – говорить Андре.

Торгова марка «Andre TAN» була створена на Українському fashion-ринку в 2000 році. Сьогодні його продукцію успішно продають  в Україні, Росії, Канаді, Великобританії, Франції та інших країнах світу.

Оксана Караванська серед дизайнерів вважається гуру моди. Сьогодні вона – одна з найвідоміших та найбільш креативних дизайнерів України. Кожне її шоу — яскраве та феєричне, кожна колекція — модна і обов’язково українська.

“Коли я подавала заяву на реєстрацію приватного підприємства “Оксана Караванська”, жіночки дуже хіхікали. Тоді фірми називали “Сопілочка”, “Калинонька” або якась там “Імператриця”. Казали, що у мене манія величі”, – згадує Оксана Караванська.

Світ дізнався про Караванську на конкурсі Alta-Moda в Києві 1996 року. Тоді її відзначив французький дизайнер П’єр Карден.

Через два роки Оксана заснувала свою компанію. Згодом дебютувала на українському тижні pret-a-porter з колекцією Vade mecum.

“Кращий стиліст року” у сфері кліпмейкерства — перша нагорода дизайнера у 2001 році. Згодом Гран-прі “Кришталевий силует” за кращу сукню року.

Дебют Оксани Караванської відбувся у 2003-му на Russian Fashion Week. Тоді дизайнерка представила свої колекції у США та Канаді. Стала володаркою “Галицького лицаря” як найкращий креатор у 2002-2003 рр. Через рік її знову нагороджують – титул “Маестро елегантність”.

Караванська зареєструвала другу лінію одягу – OK ‘by oksanakaravanska”. У 2007 році перемогла в номінації “Патріотичний одяг”.

У 2009-2010 рр її колекції дизайнера з’явилися на Тижнях моди в Парижі та Нью-Йорку.

У своєму житті Оксана постійно експериментує. З 2010 року Караванська стала ще й дизайнером парфумів.

Лілія Літковська на сьогодні одна з найпопулярніших дизайнерів в Україні. Свою першу колекцію Літковська показала українському споживачу у 2006 році на Ukrainian Fashion Week. А у 2011 році вона отримала премію “Кращий дизайнер жіночого одягу 2011” Best Fashion Awards. У колекціях власного бренду Litkovskaya Лілія сповідує філософію особистої свободи.

Лілія Літковська

Ліля Літковська народилась у Києві. З 2006 року створює сезонні колекції у співпраці з іншими молодими дизайнерами. У 2009 році запустила незалежний лейбл LITKOVSKAYA, перша колекція якого була представлена в межах Ukrainian Fashion Week. Цього ж року отримала премію у номінації «Найкращий дизайнер жіночого одягу» за версією українського видання Elle. У 2010 році Літковська була нагороджена премією за найкращу постановку в рамках UFW, а в 2011-му визнана експертами UFW найкращим дизайнером жіночого одягу. Вдруге Ліля отримала цю премію у вересні 2014 року.

У 2013 році LITKOVSKAYA увійшла до списку Vogue Talents, 200 найперспективніших молодих дизайнерів світу, ініційованого італійським виданням Vogue. У цьому ж році лейбл дебютував на міжнародному ринку, відкривши незалежний шоу-рум під час проведення Паризького тижня моди. На даний момент колекції LITKOVSKAYA представлені в магазинах Парижа, Нью-Йорка, Лос-Анджелеса, Токіо, Москви та Києва.

Для мене одяг – це і робота, і мистецтво, і навчання, і хобі. Не розлучаюся з ним ні на хвилину! – говорить Лілія Літковська

LITKOVSKAYA – сучасний мінімалістичний лейбл з характерним урбаністічним почерком, орієнтований на жінок з незалежним та сміливим відчуттям стилю. Традиційно, дизайн LITKOVSKAYA досліджує ідею андрогінности, поєднуючи чоловічі та жіночі мотиви. У колекціях лейблу запозичення з чоловічого гардероба (масивні пальта і жакети, класичні костюмні тканини) сполучаються з тонкими жіночними елементами (драпірування, характерний акцент на талії, складні текстури і матеріали). Результат роботи дизайнерки завжди візуально лаконічний, простий, але двоїстий – сюжет вибудовується навколо зіткнення суперечливих ідей.

Оксана Муха стала відомою завдяки своїм весільним сукням. З початком незалежної України Оксана починає займатись дизайном одягу у своїй власній квартирі. А тепер модні будинки весільних та вечірніх суконь від OKSANA MUKHA є по всьому світі: у Франції, Австралії, Чехії, Канаді, США, Німеччині, Італії, Литві, Латвії, Польщі, Китаї,Росії та Білорусі. Для свого весілля сукню від OKSANA MUKHA обрала онука Шарля де Голя.

Оксана Муха (Oksana Mukha)

 

Оксана Муха почала з того, що пошила собі весільну сукню. З 1991-го створює вбрання для інших. Авторський бутік моди “Галвестмода – Оксана Муха” заснувала через три роки.

У 2006 році в США почала співпрацювати з компанією Diamond Bridail Gallery у штаті Каліфорнія. Трохи пізніше відкрила власний брендовий бутік Oksana Mukha Paris у Франції.

Бренд нагороджений премією гран-прі на виставці Zloty Wieszak у Польщі. Компанія Oksana Mukha взяла участь в ексклюзивному показі весільних та вечірніх суконь Carrousel du Louvre у Парижі.

Найвідоміша сукня дизайнера – “Кришталевий лебідь”. Вбрання повністю виконане з каміння Swarovski.

Роксолана Богуцька  –   серед найвідоміших українських дизайнерів. Вона створювала костюми для туру “Дикі танці” Руслани, коли співачка здобула перемогу на конкурсі Євробачення в 2004 р., костюм першої леді України Катерині Ющенко для церемонії інаугурації Президента 2005 р. Учасник Ukrainian Fashion Week, Lviv Fashion Week, Fashion Philosophy Fashion Week Poland, куди Роксолана була запрошена як спеціальний гість XVIIІ Міжнародного конкурсу для дизайнерів одягу “The Golden Thread” (“Золота Нитка”).

 

Роксолана Богуцька закінчила Львівське училище прикладного мистецтва ім.Івана Труша та Львівську академію мистецтв. Свою першу колекцію представила на Національному тижні прет-а-порте “Сезони моди” в 1998 році. Цей рік і є роком заснування бренду Roksolana Bogutska.

Знаковою рисою стилю дизайнера впродовж доволі довгого періоду був національний колорит, Роксолана Богуцька послідовно розвивала тему етнічних елементів декору в сучасному костюмі. Ексклюзивності її колекціям надають художня вишивка по шкірі й тканині шовковими нитками і бісером, а також розпис та інкрустація металом.

Сьогодні дизайнера інспірує творчість художників різних історичних стилів (модернізм, сецесія, поп-арт), етнічність та урбаністика. В колекціях завжди підкреслені форма та силует: виразні геометричні форми поєднуються з м’якістю драперій. Роксолана Богуцька використовує лише натуральні матеріали: шкіру, хутро, шовк, шерсть, льон, оброблені за найновітнішими технологіями. Тканини виготовляються на замовлення за спеціальними проектами дизайнера в м.Комо, Італія.

Бренд Roksolana Bogutska – це дивовижна суміш українських етнічних мотивів та сучасних модних тенденцій. Це стиль жінки з характером, завжди впевненої в собі і водночас витонченої та звабливої.
Бренд  має безліч незмінних шанувальників в Україні і за кордоном. Кожна колекція вражає сучасною енергетикою. Roksolana Bogutska потрапила до переліку 12 найкращих колекцій весна/літо 2010 за версією TheFashionInsider.com Magazine поруч з Chanel, Burberry, Dolce&Gabbana і стала першим українським дизайнером, що був включений до рейтингів авторитетних європейських fashion-ЗМІ.

Нещодавно Роксолана Богуцька успішно презентувала свою першу круїзну колекцію.

Вікторія Гресь – дизайнер-інтелектуал. Вона тонко відчуває історичні епохи і пропонує шанувальникам свого таланту насолодитися ними, неначе витриманим вином. Це інтелектуальний одяг з підкреслено декоративними рішеннями.

Результат пошуку зображень за запитом "Вікторія Гресь"

Створений у 1993 році, сьогодні бренд Victoria Gres – це три лінії одягу Victoria Gres by GRES, Victoria Gres DENIM, Victoria Gres Couture, лінія авторських аксесуарів. Також активно розвивається напрямок Gres décor.
Дизайнер Вікторія Гресь багато років присвятила розробці авторських технологій фарбування та обробки тканин. Сама дизайнерка одним із найважливіших своїх напрацювань вважає використання старовинних мережив, але не в прямому їх прочитанні, а в адаптації та створенні на їх основі полотен та малюнків для бренда Victoria Gres. У поєднанні з вінтажним текстилем – мереживами, вишивками, раритетними тканинами – це дає змогу створювати сучасні колекції, збагачені своєрідним історичним шлейфом.

Діана Дорожкіна улюблениця багатьох представників українського бомонду.

Результат пошуку зображень за запитом "Діана Дорожкіна"

“Моя дизайнерська кар’єра почалася з Руслани Писанки”, – каже Діана Дорожкіна.

Свою першу нагороду завоювала у 2000 році – Гран-прі Les Etoiles de la Mode в Бельгії. Через три роки відкрила “Модний дім Діани Дорожкіної”.

Навесні 2003-го отримала Гран-прі фестивалю “Кришталевий силует”. Восени – знову перемагає на цьому конкурсі. Її талантом захопився глава журі, російський кутюр’є В’ячеслав Зайцев.

Згодом модельєр увійшла в ТОП-10 вітчизняних дизайнерів в рамках міжнародного фестивалю моди “Київський подіум”. На чолі журі стояв Пако Рабан.

У 2005 році Дорожкіна вступила в Асоціацію високої моди Росії. Протягом наступних чотирьох років організовує покази модних колекцій в Монако, США, Франції.

2011 рік – презентує колекцію весільних суконь “Зірки на виданні”. У дефіле взяли участь гімнастка Анна Безсонова, співачка Анастасія Приходько, модель Олеся Стефанко, співачки Гайтана та Катя Бужинська.

Однією з фішок дизайнерки є корсет. Діана Дорожкіна вчилася у Франції.

 Айна Гассе належить до нового покоління українських дизайнерів.

Результат пошуку зображень за запитом "айна гассе"

Вона зрозуміла своє призначення після першої перемоги на студентському конкурсі з дизайну “Печерські каштани”.

Власну дизайн-студію відкрила у 2000 році, тоді ж створила першу професійну колекцію pret-a-porter.

Колекції одягу від Айни Гассе привертають увагу провідних фахівців світової моди: Люсьєна Пелла-Фіне, Лучано Барбера, Стефано Домінелла.

У 2005 році Айна відкрила модний будинок Aina Gacсe. Через три роки презентувала свої моделі на Тижні високої моди в Римі. Восени того ж року її колекція потрапила на подіум Тижня високої моди в Мілані. Обидві колекції отримали високу оцінку європейських модних критиків.

З 2009-го Гассе випускає нову лінію одягу для молодих людей – FREE CHOICE.

Айна Гассе – єдиний український дизайнер, зареєстрований в Італійській палаті моди. Вона шиє вбрання для Юлії та Євгенії Тимошенко. Також її послугами дизайнера користуються Анна Турчинова, Людмила Омельченко, Марина Кінах.

P.S. Існує щонайменше двадцять-тридцять українських дизайнерів моди, які могли б потрапити до нашого рейтингу. Це і дизайнер наших перших леді та заможних жінок Ірина Каравай, Віта Кін, яка змусила світових модниць вивчити непросте слово “вишиванка”, Світлана Бевза, автор українського бренду, який увійшов до цьогорічної офіційної програми New York Fashion Week, метри сучасної української моди Ольга Громова та Валентина Сазонова, відомі українські дизайнери Анастасія Іванова, Саша  Каневський, Сергій Смолін, Олексій Залевський, Федір Возіанов, Любця Чернікова, Маша Рева та інші. Тому нашим експертам дуже важко було виділити дев’ять провідних вітчизняних модельєрів. Але всі рейтинги носять суб’єктивний характер і наш ТОП-9 не виключення.