Реалізація проекту проходить під егідою УСК

ТОП-9.Найближчі соратники Петра Порошенка

Найбільш слабкою стороною президента Порошенка є його оточення, адже друзі гаранта час від часу фігурують у різних скандалах. Їх звинувачують в корупції, рейдерстві та інших зловживаннях.
Оточення формує не тільки короля, а і президента. Експерти Українського світового клубу визначили дев’ять соратників діячого Президента, які мали найбільший вплив на його політичну стратегію та поведінку впродовж перших чотирьох років правління.

Ігор Кононенко, давній друг, бізнес-партнер та наближчий соратник діючого президента, має чи не найбільший вплив на Петра Олексійовича.

Олександра Грановського, який діє в тандемі з Ігорем Кононенко, експерти називають позаштатним куратором судів та прокуратури від Адміністрації президента. Журналістам програми «Схеми» вдалося з’ясувати, що охороняють народного депутата Олександра Грановського двоє співробітників СБУ, які утримуються коштом платників податків.

Олег Гладковський (до 2014 року носив прызвище Свинарчук), 17 лютого 2015 року призначений Першим заступником Секретаря Ради національної безпеки і оборони України. Очолює Міжвідомчу комісію з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю. До його позаштатних обов’язків, за інформацією, яку зібрали журналісти, входить робота з офшорами.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман є давнім соратником президента ще з часів мерства у Вінниці, де зосереджена левова частка бізнесу Петра Порошенка. Третій “постреволюційний” уряд, сформований Гройсманом, позбавився багатьох сентиментів попередників – у ньому немає іноземних міністрів та “гарвардських хлопчиків”, проте з’явилось більше людей президента, а також колег Володимира Гройсмана ще по роботі у Вінниці.

Юрій Луценко один з найвпливовіших людей у команді президента. Він брав участь у всіх стратегічних нарадах Порошенка з найвищими посадовцями країни. 12 травня 2016-го Верховна Рада за поданням президента призначила Луценка генеральним прокурором України. Луценко став першим в історії України генпрокурором без вищої юридичної освіти і з кількома роками в’язниці за плечима. Виступаючи у Раді перед призначенням, він запевнив, що юридичну освіту отримав “на лаві підсудного та засудженого”.

Народний депутат з фракції БПП Ігор Гринів головний політтехнолог Порошенка. в 2014 році став керівником штабу кандидата в президенти Петра Порошенка. На парламентських виборах 2014-го Гринів вп’яте став народним депутатом – пройшов у Раду як 14-й номер у списку БПП. А коли Юрій Луценко перейшов на роботу до Генеральної прокуратури, саме Гриніва обрали керівником фракції президента у парламенті. Щоправда він швидко втомився від фракційної роботи і пішов у відставку для того, щоб зосередитися на  розробці плану переобрання Порошенка на другий термін.

Довший час Петро Порошенко не поспішав міняти і опальну главу Нацбанку Валерію Гонтарєву, незважаючи на шквал негативу, який вона викликала в політикумі, і в суспільстві. Безперечно, що пов’язувало їх щось більше ніж спільні погляди на фінансову політику держави. Гонтарєва –  давній бізнес-партнер і соратник президента Порошенка. Можливо до сих пір вона би комфортно почувалася в кріслі глави НБУ, якщо б не пильна увага НАБУ. Відомство, яке очолює  Артем Ситник спільно з Департаментом захисту економіки Національної поліції провело обшуки в  приміщеннях Нацбанку і активно перевіряє законність витрачання коштів на рефінансування комерційних банків, припускаючи, що збиток державі склав мільярди гривень.

На думку керуючого партнера Національної антикризової групи Тараса Загороднього, обшуки НАБУ в Нацбанку дійсно пов’язані з Заходом, зокрема з США, які хочуть розуміти, що сталося з грошима МВФ. “Імовірно, активність НАБУ може бути пов’язана з тим, що США починають вимагати аудиту того, що відбувалося з грошима МВФ, так як гроші МВФ зазвичай йдуть в резерви НБУ, вони по суті є подушкою для підтримки платіжного балансу, тому дуже багато можливих схем розбазарювання цих коштів через продаж валюти потрібним банкам, які потім йшли в потрібні кишені”, – розповів “Апострофу” експерт.

До ключових фігур в команді Президента відноситься і Міністр закордонних справ Павло Клімкін. Його вплив впершу чергу пов’язаний з посадою, яку він займає. Петро Олексійович довірив йому основний напряок своєї політичної діяльності. Порошенко щоро вірить, що вступ України в ЄС – реальний, а тому він робить ставку на міжнародну політику. Порошенко має намір вбити одразу двох зайців: перемогти на виборах-2019 та власноручно подати заявку на вступ України до  Європейського Союзу.

Замикає ТОП-9 діючий Голова СБУ Василь Грицак. Він професійний працівник СБУ, який вийшов з системи  та знає її зсередини, що особливо важливо у воєнні часи. Для президента важливо, що – Грицак, людина особисто віддана йому, і не має власних політичних амбіцій. У разі його звільнення такого скандалу, як з Наливайченком, скоріш за все, не буде.