Реалізація проекту проходить під егідою УСК

Сан-Марино

Двосторонні відносини між Україною та Сан-Марино були встановлені 30 жовтня 1995 року шляхом обміну відповідними нотами.

Результат пошуку зображень за запитом "Україна-Сан-Марино прапори"

Обмін двосторонніми візитами та зустрічі на високому рівні:

24-26 червня 2004 р. відбувся робочий візит до Сан-Марино Першого заступника міністра економіки України та з питань європейської інтеграції В.Т.П’ятницького, який спряв розвитку двосторонніх відносин у торговельно-економічній сфері. У рамках цього заходу було підписано міжурядову Угоду про торговельно-економічне співробітництво.

12-14 січня 2006 р. відбувся перший в історії двосторонніх відносин візит в Україну сан-маринської делегації на чолі з Державним секретарем промисловості, ремісництва, торгівлі, телекомунікацій та економічного співробітництва К.Фелічі, у рамках якого було підписано Угоду про сприяння та взаємний захист інвестицій.

У рамках сесій Генеральних Асамблей ООН регулярно відбуваються двосторонні зустрічі між главами зовнішньополітичних відомств України та Сан-Марино.

У 2011 р. Посол Сан-Марино в Україні за сумісництвом (з резиденцією поза межами України) п. Паоло Еспозіто брав участь у традиційній зустрічі Президента України з керівниками посольств іноземних держав.

Сан-маринська сторона взяла участь у міністерському засіданні ОБСЄ (м.Київ, 5-6 грудня 2013 р.) на рівні Постійного представника Республіки Сан-Марино у цій організації.

Торгово-економічне співробітництво

Українсько-санмаринське торговельно-економічне співробітництво у 2014 р.

В цілому невеликі обсяги двосторонньої торгівлі України з Республікою Сан-Марино зумовлюють позитивну але дещо нестабільну динаміку розвитку взаємодії між нашими країнами у торговельно-економічній сфері.

Так, згідно з даними Держкомстату України, за 10 місяців 2014 р. обсяг товарообігу між нашими країнами склав 2 361,9 тис. дол. США (зменшився на 14,85% у порівнянні з  минулим роком). При цьому, український експорт склав 1 624,1 тис. дол. США (зменшився на 24,1%), імпорт склав 737,8 тис. дол. США (зріс на 16,4%).

Позитивне для України сальдо торгового балансу склало 886,3 тис. дол. США.

За результатами десяти місяців 2014 року, український експорт до Сан-Марино складала наступна продукція: насіння і плоди олійних рослин (55,4%); вироби з чорних металів (34,6%); їстівні плоди та горіхи (10%).

Структуру українського імпорту з Сан-Марино визначають таки товарні позиції: котли, машини (58,9%); різні харчові продукти (14,7%); меблі (8,8%); взуття (8,6%).

Договірно-правова база складається з таких документів:

03.11.2005 Угода між Урядом України та Урядом Республіки Сан-Марино про торгівлю та економічне співробітництво та Урядом Республіки Сан-Марино про торгівлю та економічне співробітництво
15.10.2008 Угода між Урядом України та Урядом Республіки Сан-Марино про сприяння та взаємний захист інвестицій
10.12.2009 Меморандум про співробітництво між Держкомфінмоніторингу та Агентством фінансової розвідки Республіки Сан-Марино в сфері обміну фінансовою інформацією, пов’язаною з відмиванням коштів та фінансування тероризму
20.12.2012 Міжурядова Угода про співпрацю в галузі культури