Реалізація проекту проходить під егідою УСК

Таджикистан

Визнання України: 25 грудня 1991 року.

Встановлення дипломатичних відносин: 24 квітня 1992 року.

Результат пошуку зображень за запитом "україна-таджикистан"

Відносини між Україною та Республікою Таджикистан (РТ) ґрунтуються на принципах взаємної поваги, рівності, довіри, а також на основі загальновизнаних принципів і норм міжнародного права. Держави співпрацюють у торговельно-економічній, енергетичній, культурно-гуманітарній та інших сферах.

Україна і Таджикистан тісно взаємодіють на міжнародній арені та виявляють повагу  до збереження територіальної цілісності держав.

У грудні 2011 року відбувся офіційний, а у червні 2012 року – робочий візити Президента Республіки Таджикистан Е.Рахмона в Україну.

У квітні 2015 року Маджлісі намояндагон Маджлісі Олі Республіки Таджикистан створив групу дружби і співробітництва з Верховною Радою України у складі п’яти депутатів, яку очолює Рахмонзода Абдулгаффор Азіз – заступник голови Комітету Маджлісі намояндагон Маджлісі Олі Республіки Таджикистан з державного будівництва та місцевого врядування.

Торговельно-економічні відносини.

За даними Державної служби статистики України, у першому півріччі 2015 року торговельний обіг товарами та послугами між Україною і Республікою Таджикистан становив $16,3 млн. і зменшився у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року на $8,2 млн. або на 66,5%. Експорт товарів до Таджикистану становив $14,2 млн. і зменшився у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року на $9,3 млн. або на 60,5%.

Основними статтями експорту до Республіки Таджикистан є продукція агропромислового комплексу, машинобудування, хімічної промисловості.

Основними статтями імпорту до України є продукція металургійної продукції (алюмiнiй i вироби з нього), легкої промисловості (бавовна, пряжа бавовняна), агропромислового комплексу (плоди сушені).

У першому півріччі 2015 року інвестицій в економіку України з Республіки Таджикистан не надходило.

Перспективним напрямом взаємодії є участь українських підприємств, компаній та організацій у реалізації проектів гідроенергетичної галузі, особливо у розвитку малої гідроенергетики, спорудженні ЛЕП, переобладнанні існуючих заводських комплексів у РТ, створенні спільних підприємств у вугільній і нафтогазовидобувній галузях, виробництві і переробці сільськогосподарської продукції, а також у постачанні пасажирських і вантажних вагонів.

Враховуючи наявність сучасного технологічного обладнання та існуючий досвід, Україна зацікавлена у будівництві таджицько-афганської ділянки залізниці Туркменістан-Афганістан-Таджикистан, газопроводу Туркменістан-Афганістан-Таджикистан-Китай, ліній електропередач CASA-1000: Киргизстан-Таджикистан-Афганістан-Пакистан.

Культурно-гуманітарна співпраця.

Розвиток гуманітарного співробітництва є одним з важливих напрямів розвитку двосторонніх відносин між Україною і Республікою Таджикистан.

Розширенню культурно-гуманітарного співробітництва сприяло проведення у червні 2013 року в Республіці Таджикистан Днів культури України.

Відповідно до досягнутих домовленостей у Києві мають відбутися Дні культури Таджикистану в Україні.

Наукове та освітнє співробітництво.

Розвитку співробітництва у галузі освіти сприяє укладена Угода між Міністерством освіти і науки України і Міністерством освіти Республіки Таджикистан про співробітництво в галузі освіти (23.09.2003 р.).

На основі цієї угоди Україна за кошти державного бюджету щорічно виділяє громадянам Таджикистану місця для навчання у вищих навчальних закладах. Зокрема, на 2015-2016 навчальний рік виділено 20 державних стипендій. Наразі в Україні навчається майже 400 таджицьких студентів.

Договірно-правова база.

Загальна кількість підписаних договірно-правових документів між Україною та РТ – 80.

Ключовий документ: Договір про дружбу і співпрацю між Україною і Республікою Таджикистан  (2001 рік).

Українська громада.

Загальна чисельність громадян українського походження – близько 1,0 тис. осіб, більшість з яких мешкає у Согдійській області Таджикистану.