Реалізація проекту проходить під егідою УСК

Ізраїльську пресу зацікавило єврейське походження Зеленського

Шоумен Володимир Зеленський привернув до себе увагу за кордоном спочатку через свої високі рейтинги, а пізніше – через лідерство у першому турі президентських виборів. Ізраїльська преса – не виняток. 

Радіо Свобода зазначає, що журналістів в Ізраїлі, окрім причин успіху Зеленського, цікавить ще і його єврейське походження та зв’язок із олігархом Коломойським.

Видання The Times of Israel напередодні виборів намагалося дізнатися, чи є Володимир Зеленський євреєм. На запит видання керівник Об’єднаної єврейської общини України Міхаель Ткач відповів, що мати шоумена єврейка, проте сам Зеленський не є практикуючим євреєм і одружений на жінці, яка не є єврейкою.

А речник одеської єврейської громади «Хабад» Болеслав Капулкін повідомив виданню, що в нього склалося враження, що Зеленський прийняв християнство.

«Я не знаю напевно, чи він прийняв християнство, але я чув, що він згадував, що він є хрещеним батьком дітей своїх друзів, або що вони є хрещеними батьками його дітей, щось таке», – цитує видання Капулкіна.

Але незважаючи на те, чи перейшов Зеленський до християнства чи ні, речник Асоціації єврейських організацій та общин В’ячеслав Ліхачов заявив виданню, що спонсором кампанії Зеленського є олігарх-єврей Ігор Коломойський.

Сам Зеленський відмовився коментувати виданню своє походження, йдеться у статті. Його радник Дмитро Разумков повідомив, що етнічна приналежність кандидатів не має в Україні значення – це толерантна держава, де до всіх ставляться однаково.

Is Ukraine’s top presidential candidate Jewish? Even his spokesman won’t comment

In a country where it is ‘rude’ to ask about religion, ToI gets mixed results when speaking with Jewish heads about Volodymyr Zelensky and his projected impact on the community

Одразу після першого туру виборів видання The Jerusalem Post привітало Зеленського у своєму дописі у Twitter: «Це не першоквітневий жарт! Вітаємо єврейського коміка Володимира Зеленського, який став лідером першого туру голосування на президентських виборах в Україні».

View image on Twitter

The Jerusalem Post

This is no joke. to Volodymyr Zelensky, top vote-getter in the first round of Ukraine’s presidential election

«41-річний Зеленський, якого місцеві ЗМІ називають «українським Дональдом Трампом», грає вчителя історії, який став президентом у своєму популярному телешоу «Слуга народу», – мовиться у статті.

«Потужній вихід 41-річного Зеленського відображає прагнення людей до свіжого лідера, який не має жодних зв’язків із корупційною політичною елітою України і може запропонувати новий підхід до врегулювання п’ятирічного конфлікту з підтримуваними Росією сепаратистами на сході України», – мовиться в післявиборчому матеріалі ізраїльської газети Haaretz.

Народжений у Кривому Розі в єврейській сім’ї науковців, Зеленський не згадував про свою єврейську приналежність в інтерв’ю перед чи під час кампанії, яку критики називають нечіткою, зауважує автор.

Haaretz.com

Jewish comedian is top vote-getter in first round of Ukraine’s presidential election

Jewish comedian is top vote-getter in first round of Ukraine’s presidential election

Актор, якого вже порівняли з колишнім американським президентом Рональдом Рейганом, надає перевагу відео-коментарям в соціальних мережах, а не інтерв’ю для преси, пишуть автори

І хоча й актору закидають, що він «маріонетка» олігарха Ігоря Коломойського, він заперечує цей політичний зв’язок.

«Коломойський, один з найбагатших і найбільш суперечливих осіб України, став регіональним губернатором на початку президентства Порошенка, але був змушений піти у відставку після розбіжностей щодо державної нафтової компанії. Зараз він живе в Ізраїлі», – нагадує видання.

Президент України Петро Порошенко під час кампанії неодноразово згадував про те, що Коломойський намагається вплинути на голосування з-за кордону.

«Вважається, що Зеленський єврей, хоча діячі єврейської спільноти в країні розділені щодо цього питання, і він відмовився коментувати свою релігійну ідентичність під час кампанії», – мовиться у статті.

The Times of Israel
@TimesofIsrael

Zelensky: Ukrainian comedian laughing all the way to the ballot box

Zelensky: Ukrainian comedian laughing all the way to the ballot box

Entertainer, who is believed to be Jewish, plays a political novice who is elected leader in comedy TV series, blurring line between candidate and showman

Ізраїльський телеканал i24 News також опублікував матеріал про успіхи українського актора у першому турі виборів.

«Якщо Зеленський виграє у другому турі у квітні, як прогнозують опитування громадської думки, актор візьметься за кермо однієї з найбідніших країн Європи – нації з 45 мільйонами людей, що воює з проросійськими сепаратистами на промисловому сході держави», – йдеться у статті.

Незважаючи на занепокоєння із приводу його невизначеної політичної платформи, прихильники наполягають на тому, що лише «нове обличчя може очистити темну політику» України. А використанням соціальних мереж Зеленському вдалося привернути до себе молодих виборців, мовиться в матеріалі ізраїльського телеканалу.

View image on Twitter

U.S. Reality Check@USRealityCheck

Comedian heads to run-off against incumbent for Ukraine presidency Comedian Volodymyr Zelensky topped the first round of Ukraine’s presidential election Sunday, exit polls showed, setting him up for a run-off with the incumbent after voters expre…

фото: скріншот youtube Студія Квартал 95