Реалізація проекту проходить під егідою УСК

Норвегія

Визнання України: 24 грудня 1991 р.

Встановлення дипломатичних відносин: 5 лютого 1992 р.

Результат пошуку зображень за запитом "Україна-Норвегія"

Політичні відносини:

Політичний діалог з Норвегією розвивається на всіх рівнях, як у двосторонньому форматі, так і в рамках міжнародних організацій і форумів. Невирішених проблем у двосторонніх відносинах між двома країнами немає.

Важливою подією у розвитку українсько-норвезьких контактів став обмін першими в історії двосторонніх відносин офіційними візитами Прем’єр-міністрів двох країн: М.Я.Азарова до Королівства Норвегія 29-30 листопада 2012 р. та Е.Солберг до України 18 листопада 2014 р. Прем’єр-міністр Королівства Норвегія була прийнята Президентом України П.О.Порошенком, Прем’єр-міністром А.П.Яценюком та Головою Верховної Ради О.В.Турчиновим.

Королівство Норвегія чітко і послідовно виступає на захист принципів демократії та захисту прав людини і безумовно підтримує суверенітет нашої держави. Зокрема, як співавтор Резолюції ГА ООН про підтримку територіальної цілісності Україні, сприяє нашій державі в ОБСЄ (виділено 1 млн.євро і 14 спостерігачів СММ) та РЄ (підтримала Резолюції ПАРЄ), є учасником трастових фондів НАТО, провела 7 раундів запровадження санкцій проти РФ, призупинила з нею співпрацю у військовій сфері до кінця 2015 р., виділила 200 млн.норв.крон на підтримку бюджету України, понад 35 млн.євро гуманітарної допомоги Україні, започаткувала діяльність Норвезької ради біженців з офісом у м.Сєвєродонецьк.

За останній час Міністр закордонних справ Королівства Норвегія Б.Бренде та Міністр з питань ЄС В.Хельгесен відвідували Україну 7 разів (грудень 2013 р., березень, травень, вересень 2014 р., травень 2015 р. та вересень і листопад 2014 р. відповідно).

Між Україною та Норвегією відбулася низка взаємних візитів на міжпарламентському рівні. Україну відвідали Президенти Стортингу К.К.Грьондаль (1999 р.), Т.Ягланд (2005 та 2009 рр.), Віце-президент Стортингу І.Льоннінг (2005 р.). У 2003 р. до Королівства Норвегія вперше здійснив візит Голова Верховної Ради України В.М.Литвин. 11-12 вересня 2014 р. Осло відвідав Голова Верховної Ради України О.В.Турчинов, де провів зустрічі з Президентом Стортингу О.Томмессеном, Прем’єр-міністром Е.Солберг та Міністром закордонних справ Б.Бренде, а 15-17 березня 2015 р. Україну відвідав Президент Стортингу О.Томмессен. У Верховній Раді України створено депутатську групу з міжпарламентських зав’язків з Королівством Норвегія під співголовуванням І.О.Гриніва та Р.В.Лукянчука, до складу якої увійшло 58 народних депутатів.

В 2016 році Петро Порошенко і прем’єр Норвегії Ерна Солберг підписали тільки декларацію про наміри | 24tv.ua

Існуючі двосторонні органи високого рівня:

18 листопада 2014 р. було підписано Угоду між Урядом України та Урядом Королівства Норвегія про створення міжурядової комісії з питань співробітництва у галузі торгівлі, підприємництва та економіки. Головою Комісії, установче засідання якої заплановано провести у IV кв. 2015 року, призначено Міністра енергетики та вугільної промисловості України В.В.Демчишина.

Торговельно-економічне співробітництво:

Суттєвим поштовхом для розвитку двосторонніх зв’язків  стало підписання 24 червня 2010 р. у м.Рейк’явік (Ісландія) Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄАВТ та набрання нею чинності 01 червня 2012 р.

Україна цікава для Норвегії, оскільки у нас є багато сфер, які з погляду скандинавів перспективні для інвестування. Та норвезькі інвестори не стануть вкладати гроші, якщо не матимуть гарантій безпеки для ведення бізнесу. Це – одна з головних перешкод для багатьох іноземних інвесторів. Не війна відлякує їх, а відсутність нормальних умов для ведення бізнесу і законодавчих гарантій. Плюс неймовірно висока корупція серед чиновників.

Інвестицій з України в економіці Норвегії також поки що не зареєстровано.

Культурно-гуманітарна співпраця

В Україні та Норвегії постійно відбуваються культурно-мистецькі заходи, які дають змогу глибше зрозуміти одне одного. У 2014-2015 рр. низка українських поетів, письменників, музикантів, співаків, журналістів мали змогу представити свої доробки перед норвезькою публікою.

У грудні 2014 р. в Україні розпочала роботу Норвезька рада з питань біженців (офіс у м.Сєвєродонецьк), яка реалізує програми на напрямах «Прихисток та непродовольчі товари». «Вода, санітарія та гігієна», «Інформаційна та юридична допомога».

Продовжується взаємодія норвезьких благочинних організацій та гуманітарних місій із партнерами в Україні та підтримується діалог із провідними гуманітарними об’єднаннями Норвегії, які впродовж багатьох років співпрацюють з Україною.

Наукове та освітнє співробітництво

Співпраця відбувається, в основному, в рамках проектів у галузях бізнесу, дослідження геопростору, водного господарства, музичної освіти та ін. Проект «Норвезько-української співпраці в галузі освіти та досліджень у сфері стійкого управління» між КНУ ім.Тараса Шевченка та Університетом Нурланд (м.Будьо) започаткував спільні програми, за якими вже отримали дипломи 120 магістрів, 30 кандидатів наук та 60 викладачів. Підписано Меморандум про порозуміння між цим норвезьким навчальним закладом та 12-ма українськими вишами. У рамках програми співпраці між НТУ «КПІ» та Університетським коледжем м.Йовік у Києві відкрито електронний навчальний центр з напрямку стійкого розвитку.

Національний університет «Києво-Могилянська академія» реалізує проект «Вивчення економіки з допомогою динамічного моделювання-3» із Бергенським університетом та співпрацює з Норвезькою школою менеджменту BI (м.Осло) відповідно до угоди про співробітництво, підписаної 2006 року, згідно з якою на магістерських програмах BI щороку навчаються близько 10-ти українських студентів.

За підтримки «Фонду Богдана Гаврилишина» Осло традиційно відвідують делегації української молоді для вивчення місцевого досвіду ведення бізнесу та муніципального управління.

Договірно-правова база нараховує 33 чинні документи, включаючи міждержавні, міжурядові та міжвідомчі угоди й меморандуми.

Українська громада:

Офіційно зареєстровано два об’єднання українців у мм.Осло та Берген. Діє українська дитяча недільна школа в м. Осло.

З 2010 року у храмі Св.Йосифа в м. Осло проводяться регулярні богослужіння українською мовою.