Реалізація проекту проходить під егідою УСК

Українці в ОАЕ запрошують на Святвечір

Українська громада в ОАЕ запрошує на Український Святвечір 2019 в Абу-Дабі 6 січня.

Повідомляє Український світ з посиланням на Укрінформ.

«Наші пращури вірили, що одне з найбільших християнських свят обов’язково треба зустрічати вдома – в родинному колі. Часи та обставини змінюються, далеко не кожен із нас зможе поїхати в цей період до України. Водночас ціллю формування нашої громади завжди було створення справжньої великої української родини та частинки рідного дому тут, за морем. Підкреслюючи це, буде правильно, якщо ми зустрінемо Святвечір у спільному колі!», – зазначив координатор української громади в Абу-Дабі Євгеній Семенов на сторінці події у Facebook.

Він додав, що для створення максимально домашньо-святкового настрою учасники громади планують втілити у життя якомога більше автентичних українських традицій, пов’язаних із Надвечір’ям Різдва.

Євгеній Семенов  нагадав, що Різдво Христове є одним з найбільших християнських свят, які український народ зустрічає особливо урочисто. Кульмінацією святкового приготування є надвечір’я Різдва – день чування, молитви й посту. Святвечір, а саме 6 січня, має не тільки глибокі за змістом церковні відправи, а й багатий він на народні обряди і звичаї, деякі з яких сягають ще дохристиянських часів.

Перш за все Свята вечеря має бути пісною, абсолютно виключене вживання алкогольних напоїв. Увесь день 6 січня українці нічого не їли – дотримувались посту. Починається вечеря щойно на небі з’являється перша зоря. Розпочинається вона з молитви, далі всі члени родини, на знак миру і єдності, діляться одне з одним кутею. Після вечері українці йшли до церкви та починали прославляти Різдво Христа – співати колядки і водити вертеп.

«Наслідуючи ці традиції, зустрічатимемось у Parish Hall собору St. Joseph’s Cathedral Abu Dhabi о 17:30, щоб вже близько 17:45, із першою зорею, розпочати вечерю. З собою кожного просимо мати хоча б одну пісну страву на себе і ще трохи – поділитися з родиною», – зазначив Євгеній Семенов.

Він додав, що їжа може бути як домашньою, так і придбаною, «головне – щоб це було зроблено з душею». Також вітатимуться страви, близькі до традиційних українських. Дрес-кодом пропонується обирати вишиванки. «Після вечері всіх гостей вітатиме український вертеп, який вже готується під керівництвом Анатолія Левицького. Далі – поспіваємо колядок. Завершимо все близько 20:30, щоб у кожного ще була можливість власного завершення Великого Вечора», – додав Євгеній Семенов.

З пропозиціями, питаннями тощо пропонується звертатися на сторінку події у Фейсбук. Реєстрація на захід є обов’язковою: https://www.facebook.com/events/2141804392801857/permalink/2141823682799928/.

«Відзначаймо Святвечір великою українською родиною в Абу-Дабі знову!», – закликав Євгеній Семенов.

Фото: сторінка події у  Facebook