Реалізація проекту проходить під егідою УСК

Нацкорпус кидає фаєри у Вінниці та проривається до Порошенка

У Вінниці колона “Національного корпусу” та “Національних дружин” намагається прорватися через кордон правоохоронців до місця зустрічі кандидата в Президенти України Петра Порошенка з виборцями.

Повідомляє Український світ з посиланням на  Укрінформ.

Колона рухається вулицею Хмельницьке шосе. Дорогу їй загородили правоохоронці та автомобілі спецпідрозділу патрульної поліції ТОР. Протестувальники кидають у правоохоронців фаєри. Перед цим вони намагалися увійти в загородження поліції тротуаром, але їхнім спробам завадили правоохоронці.

Як повідомили Укрінформу у відділі комунікацій поліції Вінничини, на участь у сьогоднішній зустрічі Порошенка з виборцями заявлено близько 15 тисяч осіб. Місце проведення зустрічі – Площа Василя Стуса – взято під посилену охорону, на місці працюють кількасот співробітників поліції, які забезпечують громадський порядок та безпеку учасників масового зібрання.

Перед тим у Вінниці в середу представники “Національних дружин” та “Національного корпусу” перекрили рух Хмельницьким шосе і готують протестну ходу до місця проведення зустрічі Петра Порошенка з вінничанами.

«Наша акція протестна, тут зібралися представники “Національних дружин” Вінниччини, під’їхали наші колеги з інших регіонів, також в акції беруть участь представники “Національного корпусу”. Ми хочемо прийти на зустріч президента з вінничанами і задати йому питання, де обіцяні «відрубані руки» корупціонерів, зокрема Свинарчуків, пройдемо ходою до місця зустрічі, щоб заявити свою позицію і почути його відповіді», – повідомив співорганізатор акції, голова “Національних дружин” Вінниччини Андрій Вербецький.

За його словами, участь в акції беруть близько 200 осіб, здебільшого молодь, вони мають намір пройти від площі Гагаріна до площі імені Стуса, де заплановано зустріч Порошенка з вінничанами.

Учасники акції несуть опудала в національних сорочках з символічно обрубаними руками, які “стікають кров’ю”, і свинячими “головами”, гасла «Геть з посад, кровопивці», «Сепарів за грати» тощо.

Згодом поліція зупинила рух колони.

Як повідомляв Укрінформ, 25 лютого ЗМІ оприлюднили інформацію про «багаторічну схему вимивання сотень мільйонів гривень» з українського оборонного комплексу, до якої, за даними журналістів, нібито причетний син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського (Свинарчука) Ігор. Згідно з розслідуванням журналістів, підприємства Укроборонпрому купували деталі, поставлені контрабандою з Росії групою ділків. При цьому ціни на деталі завищувалися в кілька разів.

Президент 4 березня підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони.

За результатами засідання 6 березня РНБО доручила провести аудит і ревізію діяльності Укроборонпрому.

В Укроборонпромі заявили, що концерн офіційно не закуповує запчастини в Росії і на підприємствах контрабандні деталі не використовують. Водночас концерн відсторонив від посад директорів двох оборонних підприємств.

Фото: vinnitsa.info, відділу комунікацій поліції Вінниччини