Реалізація проекту проходить під егідою УСК

Македонія

Визнання України: 1992 рік.

Встановлення дипломатичних відносин: 20 квітня 1995 року.

Результат пошуку зображень за запитом "Україна-Македонія прапори"

Відносини між Україною і Республіко Македонія характеризуються взаємною довірою та відсутністю відкритих або спірних питань. Республіка Македонія підтримує територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України та не визнає анексії Криму. РМ вітає євроатлантичний та євроінтеграційний курс України.

Останні політичні контакти на найвищому рівні відбулися 7-8 червня 2014 р. під час візиту Президента РМ Г.Іванова в Україну для участі в заходах з інавгурації Президента України П.Порошенка.

30 березня 2017 року у Верховній Раді України розпочала роботу депутатська група з міжпарламентських зв’язків з Республікою Македонія. До складу групи увійшли народні депутати Дмитро Лінько, Андрій Гальченко, Олександр Герега, Михайло Кобцев, Роман Мацола, Володимир Мельниченко, Андрій Немировський та Сергій Скуратовський.

Основною метою діяльності депутатської групи є посилення україно-македонських зв’язків у політичній, економічній та соціально-культурних сферах, пошук шляхів для ділового співробітництва.

Депутатська група з міжпарламентських зв’язків з Республікою Македонія у вівторок, 25 квітня, провела зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Столе Змейкоскі. Делегацію народних депутатів Верховної Ради представив керівник групи Андрій Шинькович. Він обговорив разом із послом Македонії шляхи розвитку відносин між країнами | ukrmkd.com

Торговельно-економічні відносини:

За даними Державної служби статистики України, у 2014 році загальний обсяг торгівлі товарами та послугами між Україною та Македонією збільшився у порівнянні з 2013 роком на 44,2% (на 19,4 млн. дол. США) і становив 63,3 млн. дол. США, у т.ч. експорт – 40,7 млн. дол. США, імпорт – 22,6 млн. дол. США. Позитивне сальдо – 18,1 млн. дол. США.

Основні статті експорту: чорні метали – 70,7% (прокат гарячекатаний), дріт мідний – 18,6%. Решта товарних груп у експорті становлять менше 3%.

Основні статті імпорту: тютюнова сировина – 46,1%, машини та механічні пристрої спеціального призначення – 25,3%, акумулятори електричні – 12,3%, лікарські засоби – 9,1%, овочі – 4,4%. Решта товарних груп у імпорті становлять менше 3%.

Станом на серпень 2015 року обсяг прямих інвестицій з Республіки Македонія в економіку України складає 1,9 млн. дол. США. В Україні зареєстровано 14 підприємств з македонськими інвестиціями, з них 4 – спільні.

Разом з тим, протягом 2014 року спостерігалася тенденція з нарощування обсягу прямих іноземних інвестицій з України в економіку Республіки Македонія. Станом на кінець 2014 року цей показник сягнув 21,22 млн. євро.

Українські компанії, присутні на македонському ринку: ПАТ «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча», ВАТ «Запоріжсталь», Корпорація «Індустріальна спілка Донбасу», ПАТ «Азовсталь», ТОВ «Львівські автобусні заводи», ПАТ «Укргазпроект»

6

15 лютого 2017 року Львівська ТПП спільно із Посольством Республіки Македонія в Україні організувала зустріч підприємців із дипломатичними представниками Македонії, які ознайомили присутніх із бізнес-можливостями своєї країни для інвестування | lcci.com.ua

Культурно-гуманітарна співпраця:

До найбільш дієвих форм культурно-гуманітарної співпраці між Україною і Македонією можна віднести взаємодію по лінії міністерств культури, національних музичних академій, театрів, організаторів фестивалів тощо. Традиційно важливою складовою згаданої співпраці є літературно-перекладацька діяльність. Разом з тим, активна діяльність спостерігається у рамках підписаних угод щодо побратимства міст і регіонів (8), а також університетів двох країн (5 партнерств).

Наукове та освітнє співробітництво:

Наукове співробітництво відбувається на засадах Угоди про наукове співробітництво між національними Академіями, яка була укладена в лютому 1997 р. Доброю традицією стало проведення, починаючи з 2002 р., кожні два роки почергово Днів науки України в Македонії і Днів науки Македонії в Україні. Останній такий захід відбувся в Харкові у вересні 2012 р.

Освітнє співробітництво відбувається на основі угод укладених між такими навчальними закладами:

–       Київський національний університет ім. Т.Шевченка і Скопський університет ім. Св.Кирила і Мефодія;

–       Київський національний педагогічний університет ім. М.Драгоманова і Штипський університет ім. Г.Делчева;

–       Харківський національний університет ім. В.Каразіна і Штипський університет ім. Г.Делчева;

–       Ніжинський державний університет ім. М.Гоголя і Бітольский університет ім. Св.Климента Охридського;

–       Ужгородський національний університет і Скопський університет ім. Св.Кирила і Мефодія;

–       Львівський національний аграрний університет і Скопський університет ім. Св.Кирила і Мефодія.

В Інституті філології Київського національного університету ім. Т.Шевченка викладається македонська мова, в Скопському університеті ім. Св.Кирила і Мефодія викладається українська мова.

Договірно-правова база: кількість чинних документів – 40.

Ключові документи:

–       Договір про дружбу і співробітництво між Україною і Республікою Македонія (26.06.2000);

–       Угода між Україною і Республікою Македонія про вільну торгівлю (10.09.2001);

–       Конвенція між Урядом України і Урядом Республіки Македонія про уникнення подвійного оподаткування і попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і капітал (23.11.1998);

–       Угода між Урядом України і Урядом Республіки Македонія про сприяння і взаємний захист інвестицій (25.03.2000);

–       Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Македонія про умови взаємних поїздок громадян.

Українська громада:

Загальна чисельність – близько 140 етнічних українців, які є громадянами Македонії.

Об’єднання українців – Громада українців в Республіці Македонія ім. Лесі Українки (близько 50 осіб), створена у грудні 2003 року. Голова – Іван Сидоренко.

Дипломатичні представництва України:

Посольство України в Республіці Македонія

Visit us on Facebook

Follow us on Twitter