Реалізація проекту проходить під егідою УСК

Ліван

Визнання України: 30 грудня 1991 р.

Встановлення дипломатичних відносин: 14 грудня 1992 р.

Політичні відносини:

Основні контакти на найвищому рівні:

22-23 квітня 2002 р. – офіційний візит Президента України Л.Кучми до Лівану.

8-9 липня 2003 р. – офіційний візит Президента Лівану Е.Лахуда в Україну.

7-8 грудня 2011 р. – офіційний візит Прем’єр-міністра України до м. Бейрут.

Останні контакти на рівні зовнішньополітичних відомств:

17-18 жовтня 2010 р. – офіційний візит Міністра закордонних справ України К.Грищенка до м. Бейрут.

29 листопада 2014 р. – зустріч Міністра закордонних справ України П.Клімкіна з його ліванським колегою Дж.Бассілем у рамках участі у роботі 15-го саміту Міжнародної організації Франкофонії (м.Дакар, Сенегал).

Існуючі двосторонні органи високого рівня

Міжурядова українсько-ліванська комісія з торговельно-економічного співробітництва. Відбулося два спільних засідання (2010-2011 рр.).

Торговельно-економічні відносини:

Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Ліванською Республікою за останні п’ять років характеризується позитивною динамікою для нашої держави.

Україна продовжує утримувати за собою абсолютне позитивне сальдо у двосторонній торгівлі, яке в середньому складає 99% від загальних обсягів торгівлі.

За даними Державної служби статистики України, за січень-листопад 2016р. товарообіг між країнами становив 296,7 млн. дол. США. При цьому український експорт склав 295,8 млн. дол. США. Українське торговельне сальдо +295,7 млн. дол. США.

Основним експортними товарами України є – зернові культури (35-40%), чорні метали та вироби з них (30-40%),  жири і олії тваринного або рослинного походження (15-20%),  насіння і плоди олійних рослин (5-10%) та  різноманітні харчові продукти (3-4%).

За даними ДСС України, станом на 1 жовтня 2016р. загальний обсяг ліванських інвестицій в економіку України становить 30,9 млн. дол. США, з яких 25,1 млн. дол. США прямі інвестиції, решта акціонерний капітал.

Наукове та освітнє співробітництво:

Одним з основних напрямів двостороннього наукового та освітнього співробітництва є налагодження зв’язків між університетами України та Лівану.

Договірно-правова база:

Кількість чинних документів – 21.

Ключові документи: Угода про сприяння та взаємний захист інвестицій, Угода про торгівлю та економічне співробітництво, Конвенція про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і капітал.

Українська меншина:

На території Ліванської Республіки проживає до 5 тисяч українців. Більшість громадян України в Лівані – дружини ліванців та діти від змішаних шлюбів.

Дипломатичні установи:

Посольство України в Лівані (з 1995 р.)