Реалізація проекту проходить під егідою УСК

Люксембург

Визнання України: 31 грудня 1991 року

Встановлення дипломатичних відносин: 1 липня 1992 року

Картинки по запросу Україна-Люксембург прапори

Політичні відносини:

Люксембург підтримує Україну в боротьбі за суверенітет, територіальну цілісність і незалежність. Будучи непостійним членом РБ ООН (2013-2014 рр.) у самий розпал Революції гідності, Люксембург скеровував складні дебати на доленосних засіданнях РБ ООН, під час яких розглядалося питання ситуації в Україні. Люксембург послідовно підтримує спільну позицію ЄС, що втручання у внутрішні справи України є неприйнятним, з інших питань, що стосуються України, зокрема її європейської інтеграції. Люксембург приєднався до рішень ЄС щодо всіх фаз обмежувальних заходів проти РФ.  18 березня 2015 року парламент Люксембургу за прискореною процедурою ратифікував Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

Люксембурзьке головування в Раді ЄС (до 31 грудня 2015 року) приділяє увагу ситуації в та навколо України, стану виконання Мінських домовленостей та поступу внутрішньодержавних реформ, зокрема конституційної реформи в частині децентралізації.

Політичний діалог між країнами є досить жвавим та має потенціал для розвитку. Міністр закордонних справ Люксембургу Ж.Ассельборн був присутнім під час урочистої інавгурації Президента України П.Порошенка 7 червня 2015 року. 20 квітня 2015 року, перебуваючи в Люксембурзі з робочим візитом у рамках участі у зустрічі міністрів закордонних справ країн-учасниць ініціативи «Східне партнерство», Міністр закордонних справ України П.Клімкін зустрівся з Прем’єр-міністром Люксембургу К.Беттелем. 25-26 червня 2015 року відбувся візит в Україну Міністра закордонних справ  Люксембургу Ж.Ассельборна, в рамках якого «під час зустрічей з українськими високопосадовцями було відзначено відмінний стан двосторонніх відносин». 10 вересня 2015 р. Міністр закордонних справ Люксембургу Ж.Ассельборн відвідав Україну для участі у «Ялтинській європейській стратегії» та зустрівся з Президентом України П.Порошенком й Міністром закордонних справ України П.Клімкіним.

Співробітництво між Верховною Радою України та Палатою депутатів (парламентом) Люксембургу має значний потенціал для розвитку. У березні 2011 року Голова Палати депутатів Люксембургу Л.Мозар відвідав з офіційним візитом Україну.  У лютому 2012 року відбувся офіційний візит Голови Верховної Ради України В.Литвина до Люксембургу. 14-16 травня 2015 р. депутат від Люксембургу Франк Енгел (Християнська соціально-народна партія) відвідав Україну з візитом у складі групи депутатів Європейського парламенту. Депутати  мали зустріч з Головою ВРУ В.Гройсманом, відвідали мм.Маріуполь, Волноваху, Широкіне. Президент Парламентської Асамблеї Ради Європи Анн Брассер, яка неухильно підтримує позицію України в рамках розгляду української проблематики ПА РЄ та особисто зверталася до влади РФ із закликом негайно звільнити Н.Савченко – депутат від Люксембурга (Демократична партія) – неодноразово відвідувала Україну: у 2015 році –  15 січня відбулася зустріч А.Брассер з Головою ВРУ В.Гройсманом; 22-24 березня А.Брассер на чолі Президентського комітету ПА РЄ відвідала Київ та Львів. Палата депутатів Люксембургу не має практики створення окремих груп зі зв’язків з національними парламентами інших країн.

Торговельно-економічні відносини:

За даними Держстату України, за підсумками 2015 року експорт українських товарів до Люксембургу зменшився порівняно з 2014 р. на 63,6% та склав 5,883 млн. дол. США, імпорт товарів з Люксембургу збільшився на 75,4% та склав 53,129 млн. дол. США. Негативне сальдо двосторонньої торгівлі товарами за підсумками 2015 року склало 47,246 млн. дол. США.

За підсумками 2015 року експорт українських послуг до Люксембургу зменшився порівняно з 2014 р. на 24,2% та склав 5,043 млн. дол. США, імпорт послуг з Люксембургу збільшився на 839,1% та склав 83,247 млн. дол. США. Негативне сальдо двосторонньої торгівлі послугами за підсумками 2015 року склало 78,204 млн. дол. США.

Загальний обсяг двосторонньої торгівлі між Україною та Люксембургом за 2015 р. склав 147, 302 млн. дол. США.

Основними товарами експорту є насіння і плоди олійних рослин; продукти неорганічної хімії; екстракти дубильні; реактори ядерні, котли, машини; сіль; сірка; землі та каміння; деревина і вироби з неї; пластмаси, полімерні матеріали; чорні метали; вата; палива мінеральні; нафта і продукти її перегонки. Основними товарам імпорту є папір та картон; каучук, гума; вироби з чорних металів; реактори ядерні, котли, машини; пластмаси, полімерні матеріали; чорні метали; інструменти, ножові вироби; інші вироби з недорогоцінних металів; прилади та апарати оптичні, фотографічні; екстракти дубильні; вата; ефірні олії; електричні машини.

За даними Держстату України, станом на 01.01.2016 р. люксембурзькі інвестиції в українську економіку становили 491,9 млн. дол. США.

В Україні зареєстровано близько 100 підприємств з люксембурзькими інвестиціями. Зазначені інвестиції задіяні, зокрема, в промисловості, оптовій та роздрібній торгівлі, будівництві, у сфері транспорту.

Науково-технічне співробітницво України з Великим Герцогством Люксембург

Українсько-люксембурзьке співробітництво в науково-технічній галузі здійснюється в рамках Угоди між Урядом України і Урядом Великого Герцогства Люксембург про співробітництво у галузі культури, освіти, науки, молоді, спорту і туризму від 2 грудня 1994 року.

З метою наповнення реальним змістом цієї угоди сторони розробили проект Програми співробітництва в галузі культури, освіти, науки, молодіжної політики, спорту і туризму між Кабінетом Міністрів України та Урядом Великого Герцогства Люксембург на 2009-2011 рр. Однак із-за відсутності коштів на її реалізацію підписання було за ініціативи української сторони (МОН) було перенесено на невизначений термін.

З метою розвитку науково-технічного співробітництва між Україною та Люксембургом Посольство забезпечило проведення низки зустрічей. 23 липня 2009 р. відбулася зустріч Посла з керівництвом всесвітньовідомої телекомунікаційної компанії ASTRA, яка володіє мережею з 16 супутників і вже має досвід співробітництва з Україною. Метою зустрічі було обговорення можливостей його подальшого розвитку, включаючи наукову складову.

У січні і травні 2010 р. відбулася зустріч з Генеральним секретарем Національного фонду досліджень Люксембургу (НФД) Р.Баушем та програмним менеджером К.Дюпрелом, в ході якої було поінформовано про науковий потенціал України. За результатами зустрічей домовлено, що люксембурзька сторона після визначення потенційних напрямів співробітництва надасть пропозиції щодо співпраці. У вересні 2010 р. Фонду надано сприяння у налагодженні контактів з Одеським національним університетом ім. І.Мечнікова.

Договірно-правова база:

Правову основу у сфері консульських зносин між Україною та Люксембургом складають:

–  Віденська конвенція про консульські зносини від 1963 р.;

–  Угода між Урядом України і Урядом Великого Герцогства Люксембург про повітряне сполучення від 14.06.1994 р.;

–  Угода між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз від 18.06.2007 р.;

–  Угода між Україною та ЄС про реадмісію осіб від 18.06.2007 р.