Реалізація проекту проходить під егідою УСК

Країни АСЕАН

Асоціація держав Південно-Східної Азії (АСЕАН, англ. Association of SouthEast Asian Nations, ASEAN) — геополітична та економічна міжнародна організація, до якої входять 10 країн, розташованих в Південно-Східній Азіï.

Результат пошуку зображень за запитом "АСЕАН"

 

 

Метою асоціації було оголошено прискорення економічного розвитку та соціального прогресу в краïнах-учасницях, захист миру та стабільності в регіоні, а також надання краïнам-учасницям змоги мирного розв’язання спірних питань. До організації належать Філіппіни, Малайзія, Індонезія, Сінгапур та Таïланд, до яких приєднались Бруней-Даруссалам, В’єтнам, Лаос, М’янма та Камбоджа. Папуа-Нова Гвінея має статус краïни-спостерігача.

Результат пошуку зображень за запитом "АСЕАН"

 

АСЕАН була утворена 8 серпня 1967 р. у Бангкоку разом з підписанням “Декларації АСЕАН”, більш відомої як “Бангкокська декларація”. Договірне оформлення АСЕАН відбулося лише в 1976 році.

АСЕАН — це один з найперспективніших регіонів у світі щодо майбутнього експорту українських товарів, і наші експортери потроху його освоюють.

Президент Петро Порошенко під час візиту до Малайзії заявив про зацікавленість у співпраці з Асоціацією держав Південно-Східної Азії.

«Економіки країн АСЕАН разом становлять сьому за розміром економіку світу. За прогнозами, у 2050 році вона буде четвертою. ASEAN — це 7% світової торгівлі. Понад 67 млн сімей вже зараз є частиною класу споживачів. У 2025 році таких сімей буде 134 млн. У регіоні стрімко розвиваються онлайн-технології та урбанізація. Це один з найперспективніших регіонів у світі щодо майбутнього експорту українських товарів, і наші експортери потроху його освоюють», — зазначила в 2016 році заступник міністра з питань євроінтеграції Владислава Рутицька.

МЗС України виступив із заявою з нагоди 50-ї річниці створення Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН), – йдеться в повідомленні на офіційному сайті зовнішньополітичного відомства.

У МЗС зазначили, що за роки існування організації АСЕАН продемонструвала свою стійкість і відданість принципу сталого розвитку, а Україна, як надійний партнер, бажає і надалі співпрацювати з країнами Південно-Східної Азії.

“Як партнер і надійний друг АСЕАН Україна прагне сприяти подальшій співпраці з країнами Південно-Східної Азії, лідери яких працюють над тим, щоб забезпечити гармонію і благополуччя для 630 млн населення регіону”, – йдеться в заяві МЗС України.

В українському зовнішньополітичному відомстві також високо оцінили внесок країн АСЕАН у підтримання миру і процвітання на глобальному і регіональному рівні.