Реалізація проекту проходить під егідою УСК

Країни Азії та Океанії

Відносини з країнами Азійсько-Тихоокеанського регіону

Розбудова відносин з країнами Азійсько-Тихоокеанського регіону (АТР)  є одним з пріоритетних напрямів зовнішньої політики України.

Важливість розвитку політичного і економічного співробітництва з державами регіону визначається його роллю «локомотива» світової економіки, однієї з рушійних сил глобального розвитку. За оцінками експертів, для більшості держав регіону прогнозується стрімкий економічний розвиток та посилення політичного впливу в глобальному вимірі. У регіоні проживає третина населення світу.

Провідні країни регіону: КНР – постійний член РБ ООН, найбільша за населенням держава, друга економіка світу, Японія – третя економіка світу, Індонезія – найбільша мусульманська країна, «азійські тигри» – Сінгапур і Республіка Корея.

Відносини України з державами АТР на сучасному етапі набувають принципово нових рис прагматичної багатовимірної співпраці. Протягом останніх років значно активізувався політичний діалог на усіх рівнях, сформувалися нові принципи торговельно-економічної взаємодії, а також розширилась договірно-правова база відносин. За останній час відбулися обміни візитами найвищого та високого рівнів з Австралією, Японією, Іраном, Сінгапуром, Індонезією, Малайзією, М’янмою, Брунеєм Даруссаламом; зустрічі на полях міжнародних  майданчиків з Китаєм, Республікою Корея, Пакистаном, В’єтнамом, Новою Зеландію.

Економічна співпраця України з AТР характеризується зростанням обсягів товарообігу. Найбільшими торговельними партнерами у регіоні є Китай, Японія та Республіка Корея. Беручи до уваги перетворення деяких країн АТР на експортерів капіталу, поступово розвивається інвестиційне співробітництво України з державами Східної і Південно-Східної Азії.

Найбільшу зацікавленість азійські інвестори виявляють до аграрного сектору, інфраструктурного будівництва, енергетики та енергозбереження тощо. Активно розвивається співробітництво між Україною та окремими державами регіону у військово-технічній сфері.

Зважаючи на світове лідерство регіону стосовно розвитку новітніх інформаційних і телекомунікаційних технологій, перспективним напрямом співпраці України з країнами АТР є галузь науки і техніки.

Продовжується конструктивна співпраця між Україною та країнами АТР у рамках ООН та інших міжнародних організацій.