Реалізація проекту проходить під егідою УСК

Данія

Визнання України: 31 грудня 1991 р.

Встановлення дипломатичних відносин: 12 лютого 1992 р.

Пов’язане зображення

Політичні відносини:

Відносинам між Україною та Данією притаманні високий рівень взаєморозуміння та взаємодії, підтримки, динамічний розвиток співпраці в політичній, торговельно-економічній, військово-політичній, гуманітарній й інших сферах. Динамічно розвиваються контакти між двома країнами на високому та експертному рівнях. Міністр закордонних справ Данії Мартін Лідегор взяв участь у Міжнародній конференції з підтримки реформ в Україні 28 квітня 2015 року у Києві та неодноразово виступав співорганізатором міністерських засідань у форматі групи «Друзі України в ЄС + Україна». Підтримується стала тенденція діалогу між парламентами України та Данії. Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман зустрівся зі Спікером Фолькетінгу Данії Могенсом Люккетофтом в рамках візиту делегації керівників парламентів Данії, Швеції, Норвегії, Ісландії, Фінляндії, Литви та Латвії в Україну 16 березня 2015 року. На регулярній основі відбувається обмін візитами делегацій парламентських комітетів. Відзначається активністю двостороння співпраця в рамках міжпарламентських форумів, зокрема ПА ОБСЄ, ПА РЄ.

Данія продовжить надавати Україні підтримку на шляху її реформування – зустріч Президента України з Прем’єр-міністром Королівства Данія

В квітні 2016 року Президент України Петро Порошенко провів переговори з Прем’єр-міністром Королівства Данія Ларсом Льокке Расмуссеном | president.gov.ua

Торговельно-економічні відносини

Пріоритетами торговельно-економічного співробітництва з Данією для України залишаються інвестиційні проекти, залучення досвіду і технологій у сфері енергозбереження, взаємодія у рамках проектів технічної допомоги.

У першому півріччі 2015 р. обсяг двосторонньої торгівлі товарами та послугами між Україною і Данією скоротився на 30 % та становив 195,8 млн. дол. США.

При цьому обсяг українського експорту зменшився на 17 % та склав 119,8 млн. дол. США, а данський імпорт зменшився на 43 % та становив 76 млн. дол. США.

Таким чином позитивне для України сальдо двосторонньої торгівлі товарами та послугами за перші шість місяців року дорівнює 43,8 млн. дол. США.

Ключовими позиціями українського експорту до Данії є наступні товарні групи: текстиль та одяг, меблі, чорні метали та вироби, залишки і відходи харчової промисловості.

Структуру данського імпорту складали такі позиції: реактори ядерні, котли, білкові речовини, електричні машини, різноманітна хімічна продукція, пластмаси та полімерні матеріали.

З 2010 року у Львові діє Данська бізнес асоціація, яка представляє інтереси близько 140 компаній Данії, що працюють в Україні.

У 2015 р. обсяг данських інвестицій в економіці України склав 140 млн. дол. США. Основним їх напрямком були такі галузі економіки: сільське господарство, переробна промисловість, текстильна промисловість, оптова та роздрібна торгівля тощо.

Наукове та освітнє співробітництво

У 2014-2015 рр. співробітництво між Україною та Данією у цій сфері розвивалося головним чином за рахунок організації ознайомчих візитів представників навчальних закладів двох країн. Зокрема, з 2014 року між Полтавським національним педагогічним університетом ім. Короленка та Університетським коледжем Зале м.Копенгаген налагоджено регулярний обмін ознайомчими візитами професорсько-викладацького складу та студентів.

Двостороння договірно-правова база

Кількість чинних документів: 54

Розвиток договірно-правової бази між Україною та Данією в останні роки відбувався за рахунок укладення документів про співробітництво, насамперед, у військово-технічній, інвестиційній та енергетичній сферах:

– Технічна угода між Міністерством оборони України та Оперативним Повітряним Командуванням Збройних Сил Королівства Данія стосовно проведення операції «Північний сокіл-2015» (2014 р.);

– Угода між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та Міністерством закордонних справ Данії щодо розвитку та співробітництва в рамках «Українсько-данського енергетичного центру» (2014 р.);

– Меморандум про співпрацю між Львівською ОДА та Данською бізнес асоціацією щодо популяризації іноземних інвестицій в економіку Львівської області (2015 р.).

Культурно-гуманітарна співпраця та українська громада в Данії

Чисельність української громади в Данії складає біля восьми тисяч осіб. Найбільша кількість українців проживає на півострові Ютландія. Українська громада в Данії має статус об’єднання громадян іноземної держави. В Данії зареєстровано декілька молодіжних організацій “Ластівка”, “ Клуб Україна” та “Файно”.

Основним громадським об’єднанням українців є науково-просвітницька організація Датсько-українське товариство, яке засноване у 1992 році та нараховує 109 членів.

Посольство спільно з ДУТ та молодіжними українськими організаціями здійснює заходи з популяризації образотворчого мистецтва та творчості сучасних українських художників. Також проводяться концерти українських виконавців. У 2013 році за організаційної підтримки української молодіжної організації Данії “Ластівка” в Копенгагені започатковано діяльність української суботньої школи.