Реалізація проекту проходить під егідою УСК

Грузія

12.12.1991 р. Грузія однією з перших визнала незалежність України

Дипломатичні відносини встановлені: 22.07.1992 р.

Діяльність Посольства України в Грузії започатковано: 5.04.1994 р.

Діяльність Посольства Грузії в Україні започатковано: 19.08.1994 р.

Картинки по запросу Україна-Грузія

Основним документом, який регламентує двосторонні відносини між державами, є Договір про дружбу, співробітництво і взаємодопомогу між Україною та Республікою Грузія від 13 квітня 1993 р.

Важливим політичним документом є також Декларація про розвиток відносин стратегічного характеру між Україною і Грузією від 25 березня 2005 р., в якій зазначається, що «між двома країнами розбудовуються відносини стратегічного характеру».

Значному розширенню двостороннього економічного співробітництва та зміцненню міжлюдських контактів слугує підписана 26.09.2007 р. Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Грузії про організацію прямого міжнародного залізнично-поромного сполучення через порти Керч (Україна) і Поті/Батумі (Грузія).

Україна послідовно підтримує територіальну цілісність та суверенітет Грузії у міжнародно визнаних кордонах.

Так, за ініціативи України, 15-16 березня 2001 року в Ялті відбулася Третя зустріч грузинської та абхазької сторін зі зміцнення заходів довіри, за результатами якої було проведено закрите засідання Ради Безпеки ООН під головування представника України (березень 2001 р.).

7.03.2008 р. МЗС України у спеціальній заяві, стосовно наміру Росії зняти санкції у відношенні невизнаної республіки Абхазія, висловила підтримку суверенітету і територіальній цілісності Грузії.

01.05.2008 р. Президенти України і Грузії виступили із спільною заявою, у якій висловили занепокоєння спробами Російської Федерації переглянути територіальну цілісність Грузії шляхом підвищення статусу відносин з Абхазією і Південною Осетією.

12.05.2008 р. Президенти України і Литви підписали у Вільнюсі спільну декларацію, у якій закликали Москву відмовитися від встановлення офіційних відносин із Сухумі і Цхінвалі.

15.05.2008 р. українська делегація підтримала внесену грузинською стороною резолюцію «Становище внутрішньо переміщених осіб та біженців з Абхазії», яка цього ж дня була ухвалення ГА ООН.

12.08.2008 р. Президент України разом з Президентами Естонії, Литви та Польщі і Прем’єр-міністром Латвії у Тбілісі висловив підтримку грузинській стороні у ході російсько-грузинського конфлікту.

Важливим моментом для українсько-грузинських відносин стала заява Президента України на сесії ПАРЄ (квітень 2010 р.), в якій він висловився за необхідність визначення критеріїв, які дозволятимуть надавати відповідний статус конфліктним територіям. А після того як Глава держави однозначно заявив, що Україна не визнаватиме незалежність колишніх автономій Грузії, українсько-грузинські відносини отримали додатковий поштовх та стали більш конкретними і прагматичними.

Близькість позицій України та Грузії, у т.ч. щодо інтеграції в європейські структури, обумовлює їх тісне співробітництво в міжнародних європейських та регіональних організаціях: ООН, Раді Європи, ОБСЄ, ОЧЕС, ГУАМ.

Україна в рамках міжнародних організаціях  активно підтримує Грузію при розгляді питань щодо врегулювання конфліктів на її території.

Показовим прикладом, що засвідчує стратегічний рівень двосторонніх відносин стало також ухвалення Парламентом Грузії 20 грудня 2005 р. заяви, в якій Голодомор в Україні 1932-1933 рр. визнано актом геноциду проти українського народу.

16 травня 2008 р. під час Засідання Політкомітету ПА РЄ грузинська доповідач виступила на захист українського проекту резолюції щодо міжнародного засудження Голодомору в Україні 1032-33 рр.

Слід відзначити, що грузинська сторона на усіх міжнародних форумах постійно виступала на підтримку дій України у питання поширення правди про Голодомор і забезпечення визнання цієї трагедії актом геноциду українського проти народу.

Розвитку двосторонніх відносин останніми роками в значній мірі сприяли і візити в Україну Міністра закордонних справ Грузії (9-11 червня 2010 р. та 14-15 червня 2012 року), які продемонстрували, що офіційний Київ, розбудовуючи стратегічні відносини з Москвою, не робитиме це за рахунок перегляду взаємин з Тбілісі, а заява Президента України засвідчила, що, і при новому керівництві, Грузія залишається для України одним із головних партнерів в регіоні, співробітництво з яким і надалі буде розвиватися і поглиблюватися.

Значним поштовхом в активізації українсько-грузинських відносин у 2011 році став офіційний візит Міністра закордонних справ України до Грузії (14-15 липня), а також візит до України Католікоса-Патріарха Всієї Грузії Іллі II на святкування 1023 річниці з дня Хрещення Київської Русі (25-30 липня).

Високий рівень розвитку двосторонніх політичних відносин підтвердив також і офіційний візит до Грузії Міністра закордонних справ України, Діючого Голови ОБСЄ (18-19 червня 2013 року), в ході якого відбулися переговори між міністрами закордонних справ України та Грузії, а також підписання керівниками зовнішньополітичних відомств Плану політичних консультацій.

В рамках перебування Міністра закордонних справ України, Діючого Голови ОБСЄ в Грузії пройшли його переговори з Президентом Грузії та Прем’єр-міністром Грузії, в ході яких обговорювалися двосторонні міждержавні відносини, а також широкий спектр питань регіонального порядку денного.

Окрім того в ході візиту проведено урочистий політичний захід – відкриття нового Посольського комплексу України в Грузії, на якому були присутні глави зовнішньополітичних відомств двох країн.

Зовнішньополітичні відомства України та Грузії на регулярній основі проводять консультації з різноманітних питань регіонального та двостороннього порядку денного. Відповідно до Плану консультацій між Міністерствами закордонних справ України та Грузії на 2013-2014 рр., у квітні 2013 року та листопаді 2014 року (у Тбілісі та Києві відповідно) були проведені політичні консультації на рівні заступників Міністрів закордонних справ двох країн. Протягом 2013-2014 рр. відбулася низка раундів консультацій з питань європейської інтеграції та консульських питань, проведена інвентаризація договірно-правової бази.

Сьогодні українсько-грузинські відносини розвиваються відповідно до потреб і можливостей двох країн. Обмін візитами на високому рівні протягом останнього часу та зустрічі керівництва України і Грузії в рамках багатосторонніх заходів засвідчили зацікавленість у підтримці активного політичного діалогу між офіційними Києвом та Тбілісі, які в умовах протидії зовнішній загрозі та окупації частини території залишаються один для одного важливими регіональними партнерами. Обидві сторони зацікавлені у подальшому поглибленні взаємовигідної співпраці на євроінтеграційному та євроатлантичному напрямі, наповненні торговельно-економічного співробітництва конкретним прагматичним змістом, розширенні взаємодії на гуманітарній ниві.

Двосторонні зустрічі та візити посадових осіб

Президент України відвідував Грузію з державним візитом у 1995 р.; офіційними візитами – у жовтні 1997 р., березні 2000 р., грудні 2002 р., листопаді 2005р., березні 2007р.; робочими візитами – у квітні 1999 р., серпні 2005 р., грудні 2007 р., липні та серпні 2008 р.

Президент Грузії відвідував Україну з державним візитом у березні 2005 р.; офіційними візитами – у лютому 1997 р., жовтні 1999 р., квітні 2003 р., квітні 2004 р.; з робочими візитами – у серпні 2004 р., грудні 2004 р., січні 2005 р., червні 2005 р., грудні 2005 р., червні 2007 р., листопад 2009 р.

Під час робочого візиту Президента України у Грузію в квітні 1999 р. урочисто відкрито залізнично-поромне сполучення Поті/Батумі-Іллічівськ та нафтопровід Баку-Супса. У січні 2005 р. президенти двох держав відкрили спільну виставку під час засідання ПАРЄ у Страсбурзі.

Під час державного візиту Президента Грузії М.Саакашвілі (24-26.03.2005р.) урочисто відкрито Рік Грузії в Україні та підписано Декларацію про розвиток відносин стратегічного характеру між двома державами.

16-17.06.2005 р. Президент Грузії взяв участь у Міжнародному економічному форумі в Києві.

12-14.08.2005 р. Президент України В.Ющенко здійснив неформальну поїздку до Грузії, під час якої було підписано Спільну заяву президентів України та Грузії щодо створення співдружності демократій: Спільноти Демократичного Вибору.

23.11.2005 р. у рамках офіційного візиту до Грузії Президент України В.Ющенко взяв участь у святкуванні другої річниці «революції троянд» в Грузії.

02.12.2005 р. з метою участі у Форумі Спільноти Демократичного Вибору Київ відвідав Президент Грузії М.Саакашвілі.

23.11.2006 р. Президент України В.Ющенко відвідав Грузію з робочим візитом, під час якого взяв участь у святкуванні третьої річниці «революції троянд».

01-02.03.2007 р. відбувся офіційний візит до Грузії Президента України В.Ющенка. Під час візиту Президент України В.Ющенко зустрівся з Президентом Грузії М.Саакашвілі, Прем’єр-міністром З.Ногаіделі, Головою Парламенту Н.Бурджанадзе.

11-13.05.2007 р. відбулася робоча зустріч Президентів під час Краківської конференції президентів з питань енергетичного співробітництва.

06-07.06.2007 р. Президент Грузії М.Саакашвілі з робочим візитом відвідав Україну під час якого зустрівся з Президентом України В.Ющенком.

10-11.10.2007 р. відбулися робочі зустрічі Президентів під час «Вільнюської конференції з питань енергетичної безпеки 2007: Відповідальна енергетика для відповідальних партнерів», у раках якої пройшов ювілейний саміт ГУАМ. У ході зустрічей сторони підтвердили готовність зміцнювати співробітництво в галузі енергетики у загальному форматі. Також, у рамках саміту ГУАМ, – активізувати співпрацю на двосторонньому та регіональному рівнях, насамперед, у галузі видобутку та транзиту енергоносіїв.

27.12.07 р. Президент України здійснив робочий візит до Грузії, в ході якого провів зустрічі з керівництвом країни, Католикосом Ільєю ІІ та найбільш рейтинговими кандидатами у президенти. Під час зустрічі В.Ющенко висловив підтримку здійснюваним у Грузії демократичним процесам.

22.02.2008 р. Президенти України і Грузії мали зустрічі під час саміту Президентів СНД у Москві.

22-23.05.2008 г. зустріч Президентів в рамках Київського енергетичного саміту.

01.07.2008 р. Президенти України і Грузії мали зустрічі під час ІІІ Саміту ГУАМ у м. Батумі. За результатами засідання Ради Глав держав Організації за демократію та економічний розвиток – ГУАМ В.Ющенко від імені України підписав спільні документи – Батумську Декларацію «ГУАМ – інтегруючи Схід Європи» та Заяву Ради Глав держав-членів ГУАМ про використання транспортного потенціалу і розвиток транспортного коридору ГУАМ.

11.07.2008 р. зустріч Президентів в ході Ялтинської конференції.

12.08.2008 р. Президент України здійснив робочий візит до Грузії під час якого провів зустрічі з керівництвом країни та висловив підтримку грузинській стороні у ході російсько-грузинського конфлікту. Візит до Грузії В.Ющенко здійснив спільно з Президентами Естонії, Литви та Польщі і Прем’єр-міністром Латвії. Українська сторона розглядає зазначену спільну місію глав демократичних європейських держав як важливу складову зусиль міжнародної спільноти щодо захисту та гарантування територіальної цілісності та суверенітету Грузії.

14.11.2008 р. відбулась зустріч Президентів в рамках Бакинського енергетичного саміту.

21-22-11-2008 р. робочий візит президента Грузії в Україну для участі у міжнародному форумі з нагоди 75-ої річниці Голодомору.

07.05.2009 р. зустріч Президентів в рамках Празького саміту ЄС – країни «Східного партнерства»

06.07.2009 р. зустріч Президентів України і Грузії в рамках їх візиту до Литовської Республіки з нагоди святкування тисячоріччя першої згадки про цю країни;

18-20.11.2009 р. робочий візит Президента Грузії в Україну, в ході якого проведені переговори з Президентом України В.А.Ющенком з широкого кола питань двостороннього співробітництва, відбулось відкриття н6ової будівлі Посольства Грузії в Україні та проведено бізнес-форум.

6-7 червня 2014 року в Україні на інавгураційних заходах перебував Президент Грузії Г.Маргвелашвілі, який провів зустрічі з Главою України П.Порошенком та Прем’єр-міністром України А.Яценюком.

На рівні глав урядів

04.08.2000 р. відбувся офіційний візит Глави українського уряду до Грузії.

15-17.07.2002 р. Прем’єр-міністр України відвідав Грузію з робочим візитом, у рамках якого, під керівництвом глав Урядів двох держав, було проведено Четверте засідання Спільної міжурядової українсько-грузинської комісії з питань економічного співробітництва.

31 липня – 1 серпня 2004 р. робочий візит в Україну Прем’єр-міністра Грузії.

27 лютого – 1 березня 2005 р. офіційний візит в Україну Прем’єр-міністра Грузії З.Ногаіделі, у рамках якого проведено П’яте засідання Спільної міжурядової українсько-грузинської комісії з питань економічного співробітництва.

02-04.06.2005 р. робочий візит до Грузії Прем’єр-міністра України Ю.Тимошенко.

11.11.2005 р. Україну з робочим візитом відвідав Прем’єр-міністр Грузії З.Ногаіделі.

05.01.2008 р. в інавгурації Президента М.Саакашвілі брав участь віце-прем’єр-міністр України Г.Немиря.

23 травня 2008 р. – зустріч Прем’єр-міністра України Ю.Тимошенко і глави уряду Грузії Л.Гургенідзе у Мінську в рамках саміту СНД.

З метою вивчення досвіду проведення ліберальних економічних реформ, 15-18 липня 2010 року Грузію відвідала урядова делегація України на чолі з Віце-прем’єр-міністром С.Тігіпком. Відбулися його зустрічі із Президентом М.Саакашвілі, Прем’єр-міністром Н.Гілаурі та Головою Парламенту Грузії Д.Бакрадзе.

27-28 жовтня 2011 року у м. Тбілісі відбулися зустрічі Віце-прем’єр-міністра України – Міністра соціальної політики С.Тігіпка з Президентом М.Саакашвілі, Прем’єр-міністром Н.Гілаурі, Віце-прем’єр-міністром, Державним міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Г.Барамідзе.

6 червня 2012 року  в ході міністеріалу «Східне партнерство» (м. Кишенев, Молдова) відбулася зустріч Першого віце-прем’єр-міністра України В.Хорошковського з Віце-прем’р-міністром Грузії Г.Барамідзе.

Президенти України Петро Порошенко і Грузії Георгій Маргвелашвілі 18 липня 2017 року підписали декларацію про встановлення стратегічного партнерства між Україною та Грузією.

Украина и Грузия стали стратегическими партнерами

фото: lb.ua

На рівні керівників законодавчих органів

У 1997 р. відбувся офіційний візит Голови Верховної Ради України до Грузії, а у 1998 р. Київ відвідав з аналогічним візитом Голова Парламенту Грузії. У 2002 та 2004 рр. українську столицю відвідала керівник грузинського законодавчого органу Н.Бурджанадзе, яка також взяла участь в інавгурації Президента України у січні 2005 р.

19-21.10.2005 р. відбувся офіційний візит в Україну Голови Парламенту Грузії Н.Бурджанадзе.

08.02.2006 р. Голова Парламенту Грузії відвідала Київ, де взяла участь у засіданні Міжпарламентської Ради СНД. У рамках візиту відбулися зустрічі Н.Бурджанадзе з Президентом України В.Ющенком, Прем’єр-міністром Ю.Єхануровим, Головою Верховної Ради В.Литвином.

05-09.07.2007 р. відбувся візит до України Голови Парламенту Грузії Н.Бурджанадзе для участі у Парламентській асамблеї ОБСЄ. Під час візиту Н.Бурджанадзе мала зустрічі з Президентом В.Ющенком та Міністром закордонних справ А.Яценюком.

25-26.02.2009 р. у рамках візиту Міністра закордонних справ Грузії Г.Вашадзе відбулася його зустріч з Головою Верховної Ради України В.Литвином.

24 лютого 2010 року Голова Верховної Ради України В.М.Литвин провів зустріч з Головою Парламенту Грузії Д.Бакрадзе в рамках його участі в інавгурації новообраного Президента України.

24 лютого 2011 року Перший заступник Голови Верховної Ради України А. Мартинюк провів зустріч з  Віце-Прем‘єр-міністром, Державним міністром Грузії з питань європейської  та євроатлантичної інтеграції Г. Барамідзе.

26 лютого 2013 року Перший заступник Голови Верховної Ради України у Стамбулі зустрівся з головою Парламенту Грузії Д.Усупашвілі.

11-13 квітня 2013 року Заступник Голови Парламенту Грузії Г.Барамідзе здійснив візит до України, у ході якого зустрівся з Першим заступником Голови Верховної Ради України, головою Комітету ВРУ з питань національної безпеки та оборони, головою Комітету ВРУ з питань європейської інтеграції та заступником голови Комітету ВРУ закордонних справ.

2 грудня 2013 року в Грузії з метою участі у 6-му засіданні ПА ГУАМ перебував віце-спікер ВР України.

10-11 липня 2014 року в Грузії для участі в міжнародній конференції «Європейський шлях Грузії» перебував віце-спікер ВРУ, який провів зустрічі з Головою Парламенту Грузії Д.Усупашвілі, А.Петріашвілі та Маршалом Сенату РП Б.Борусевичем.

На рівні керівників зовнішньополітичних відомств

У 1999 р. відбувся обмін офіційними візитами Міністрів закордонних справ України та Грузії.

7.03.2001 р. пройшов робочий візит Міністра закордонних справ України в Грузію, який став важливим етапом підготовки Третьої зустрічі грузинської та абхазької сторін зі зміцнення заходів довіри.

17-18.10.2001 р. глава зовнішньополітичного відомства України перебував у Грузії з офіційним візитом.

23-24.05.2003 р. з робочим візитом Тбілісі відвідав міністр закордонних справ України А.Зленко. У січні 2004 р. Міністр закордонних справ України був присутній на церемонії інавгурації Президента Грузії.

У червні та грудні 2000 року були проведені двосторонні політичні консультації на рівні заступників міністрів закордонних справ двох країн.

12-14.11.2002 року у Києві вперше відбулися українсько-грузинські консультації з політичних та питань безпеки на рівні заступників міністрів закордонних справ і заступників міністрів оборони.

20.04.2005 р. відбувся офіційний візит в Україну Міністра закордонних справ Грузії С.Зурабішвілі.

30.06– 1.07.2005 р. відбувся офіційний візит до Грузії Міністра закордонних справ України Б.Тарасюка.

23.11.2005 р. керівник зовнішньополітичного відомства України у складі делегації на чолі з Президентом України В.Ющенком взяв участь у святкуванні другої річниці «революції троянд».

03-05.04.2006 р. у ході робочого візиту до України Міністра закордонних справ Грузії Г.Бежуашвілі проведено урочисті заходи із закриття Року Грузії в Україні.

26-27.09.2006 р. Міністр закордонних справ Грузії Г.Бежуашвілі відвідав Україну і взяв участь у міжнародному форумі, присвяченому 65-й річниці трагедії у Бабиному Ярі.

31.03.2007 р. відбувся робочий візит в Україну Міністра закордонних справ Грузії Г.Бежуашвілі, в рамках якого він мав зустрічі з Прем’єр-міністром В.Януковичем та Міністром закордонних справ України А.Яценюком.

25.10.2007 р. у рамках засідання Ради Міністрів закордонних справ ОЧЕС відбулася двостороння зустріч Міністра закордонних справ України А.Яценюка з головою Парламенту Грузії Н.Бурджанадзе в Анкарі.

01.07.2008 р. Міністр закордонних справ України В.Огризко перебував у Грузії з робочим візитом для участі у ІІІ Саміті ГУАМ у м.Батумі. Під час візиту Міністр мав зустріч з Міністром закордонних справ Грузії Е.Ткешелашвілі.

11.08.2008 р. Міністр закордонних справ України В.Огризко здійснив робочий візит до Грузії під час якого провів зустрічі з керівництвом країни та висловив підтримку грузинській стороні у ході російсько-грузинського конфлікту.

25-26.02.09 р. Міністр закордонних справ Грузії Г.Вашадзе здійснив візит в Україну, в рамках якого відбулося урочисте відкриття Секретаріату Організації за демократію й економічний розвиток – ГУАМ, а також підписання плану консультацій між МЗС України і МЗС Грузії на 2009 – 2010 роки.

9-11 червня 2010 року відбувся візит Міністра закордонних справ Грузії Г.Вашадзе в Україну, під час якого пройшли його переговори з Президентом України В.Януковичем, Прем’єр-міністром України М.Азаровим, Першим заступником Голови Верховної Ради України А.Мартинюком, а також з Міністром закордонних справ України К.Грищенком.

14-15 липня 2011 року відбувся офіційний візит Міністра закордонних справ України К.Грищенка до Грузії, в рамках якого він провів переговори з Президентом країни М.Саакашвілі, Главою Уряду Н.Гілаурі, Міністром закордонних справ Грузії Г.Вашадзе та Католикосом–Патріархом всія Грузії Ілією ІІ.

14-15 червня 2012 року відбувся офіційний візит Міністра закордонних справ Грузії Г.Вашадзе до України, під час якого він був прийнятий Президентом України В.Януковичем, Головою Верховної Ради В.Литвином, Першим віце-прем’єр-міністром В.Хорошковським. Також відбулися його переговори з Міністром закордонних справ України К.Грищенком.

18-19 червня 2013 року в Грузії з офіційним візитом перебував Міністр закордонних справ України, Діючий Голова ОБСЄ Л.Кожара. Під час візиту відбулися його зустрічі з Президентом Грузії М.Саакашвілі, Прем’єр-міністром Грузії Б.Іванішвілі та Главою зовнішньополітичного відомства Грузії М.Панджикідзе.

В рамках перебування Л.Кожари у Грузії відбулося урочисте відкриття нового комплексу Посольства України.

26 червня 2014 року в Брюсселі напередодні підписання угод про асоціацію з ЄС відбулась зустріч МЗС України та Грузії П.Клімкіна та М.Панджикідзе, під час якої. були обговорені питання розвитку ситуації в Україні та регіоні, шляхи протидії викликам, які стоять перед країнами.

23 вересня 2014 року рамках 69-ї сесії ГА ООН (м.Нью-Йорк) П.Клімкін та М.Панджикідзе провели зустріч, за результатами якої керівник МЗС України заявив про готовність відвідати Грузію з офіційним візитом.

5 грудня 2014 року під час проведення Міністеріала ОБСЄ (м.Базель) МЗС України і Грузії П.Клімкін та Т.Беручашвілі провели зустріч в рамках проведення чергового засідання РМЗС ГУАМ, де обговорили основні аспекти двостороннього порядку денного, у т.ч. питання підготовки до проведення офіційного візиту в Україну ПМ Грузії І.Гарібашвілі на початку 2015 року.

Україна і Грузія зацікавлені в створенні “Нового шовкового шляху”.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ за результатами зустрічі голів МЗС Павла Клімкіна та Міхеїла Джанелідзе.

фото: mfa.gov.ua

“Глави зовнішньополітичних відомств підтвердили зацікавленість обох країн у подальшому розвитку торговельно-економічного співробітництва та участі у реалізації масштабних міжнародних транспортних та енергетичних проектів на шляху Європа-Кавказ-Азія,у тому числі розбудові “Нового Шовкового шляху””, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що у зв’язку з 25-ю річницею відновлення дипломатичних відносин між Україною і Грузією Міністри відзначили успішний розвиток дружніх і стратегічно важливих українсько-грузинських відносин та обговорили подальший їх всебічний розвиток у політичній, військовій, економічній, гуманітарній, правовій та інших сферах співробітництва.

7-8 жовтня 2017 року Павло Клімкін здійснив візит до Тбілісі з метою участі у спеціальному засіданні ГУАМ з нагоди 20-ї річниці створення цієї організації | georgia.mfa.gov.ua

Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Грузією

Торговельно-економічне співробітництво розвивається відповідно до потреб і можливостей обох країн із збереженням позитивного сальдо на користь України. Цьому в значній мірі сприяли заходи, які були організовані Посольством і серед яких слід відмітити участь провідних національних компаній у міжнародних виставках, конференціях та тендерах, які проводилися у Грузії; активну інформаційно-презентаційну діяльність, направлену на розширення присутності українських товарів на місцевому ринку.

За 9 міс. 2016 р. товарообіг у торгівлі товарами між Україною та Грузією становив $311,3 млн. (93,8% від показника 2015 р.), у тому числі експорт – $271,2 млн. (92,8%), імпорт – $40,1 (98,5%), позитивне сальдо на користь України – $231,1 млн. Скорочення експорту та імпорту уповільнилося. Україна залишається одним з восьми (а за виключенням Канади та Ірландії, товарообіг Грузії з якими у 2015-2016 рр. має епізодичний характер, – одним з шести) найбільших торгівельних партнерів Грузії після Канади, Туреччини, РФ, Ірландії, Китаю, Азербайджану, Німеччини.

Взаємний обіг у торгівлі послугами становив $51,1 млн. (137,0%), у тому числі експорт – $36,6 млн. (123,7%), імпорт – $14,5 (175,5%), позитивне сальдо на користь України – $22,0 млн.

Збільшення обсягів торгівлі між Україною та Грузією – пріоритет номер один для Уряду України та Уряду Грузії.

За даними Національної статистичної служби Грузії, за підсумками ІІ кв. 2016 р. накопичені з 1996 р. обсяги прямих інвестицій України в Грузії становили $39,9 млн. У Грузії діють 50 компаній з українським капіталом.

У 2016 р. ПУ в Грузії організувало проведення українсько-грузинського бізнес-форуму за участі представницької делегації Вінницької області (30.11.2016); надало сприяння 49 українським компаніям під час їх перебування в Грузії; поширило серед грузинських бізнес-організацій комерційну інформацію 103 українських компаній; сприяло просуванню на грузинський ринок продукції 24 вітчизняних машинобудівних, хімічних і металургійних підприємств, а також 44 компаній вітчизняного АПК; інформувало зацікавлені українські компанії та організації про проведення в Грузії 128 тендерів та 14 виставково-ярмаркових заходів (у 3 з яких взяли участь 16 українських компаній).

Похожее изображение

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Грузією

Між Україною та Грузією в культурно-гуманітарній сфері історично склалися плідні і тісні зв’язки, які продовжують активно розвиватися на сучасному етапі. Для цього створена необхідна договірно-правова база, яка, окрім іншого, включає:

– Договір між Урядом України і Урядом Республіки Грузія про культурне співробітництво (квітень 1993 р.);

– Угоду між Міністерством у справах молоді і спорту України і Державним комітетом у справах молоді і спорту Республіки Грузія про співробітництво в галузі спорту (квітень 1993 р.);

– Угоду між Державним комітетом з питань туризму України і Комітетом з питань туризму Республіки Грузія про співробітництво в сфері туризму (жовтень 1997 р.);

– Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Грузії про взаємне визнання й еквівалентність документів про освіту й учені звання (липень 2002 р.).

Наразі ведеться робота щодо підготовки до підписання нової міжурядової угоди щодо співробітництва у сфері освіти та Плану спільних заходів Міністерства культури України та Міністерства культури і охорони пам’яток Грузії.

Успішно розвивається співробітництво між провідними ВНЗ двох країн, зокрема:

– Київським національним університетом ім. Т.Шевченка з Тбіліським державним університетом ім.І.Джавахішвілі й Батумським державним університетом ім.Ш.Руставелі;

– Одеським національним університетом ім.І.Мечникова з Тбіліським державним університетом ім.І.Джавахішвілі й Батумським державним університетом ім.Ш.Руставелі;

– Ніжинським державним університетом та Харківським медичним університетом з Кутаїським державним університетом імені А.Церетелі;

– Запорізьким приватним класичним університетом з Тбіліським університетом ім.Д.Агмашенебелі;

– Національним транспортним університетом (м.Київ) з Тбіліським авіаційним університетом;

–  Київським університетом права НАН України та Кавказьким міжнародним університетом;

– Національним Університетом водного господарства та природокористування (м. Рівне) та Тбіліським університетом імені Г.Робакідзе.

У Тбіліському державному університеті імені І.Джавахішвілі грузинська молодь вивчає українську мову і літературу, а в Київському національному університеті ім. Т.Шевченка – картвелологію, грузинську мову і літературу.

З 2007 року в Тбіліському державному університеті відкритий Інститут україністики, який готує спеціалістів за міжнародними магістерськими програмами. Директор Інституту – професор, голова Товариства українсько-грузинської дружби О.Баканідзе – успішно здійснив презентацію двомовних видань творів низки провідних українських літераторів, перекладених на грузинську мову.

На сьогодні спеціальність «українська мова та література» можна також отримати на відділенні української мови і літератури кафедри слов’янських мов Сухумського державного університету (м. Тбілісі).

У жовтні 2014 року Посольством було надане сприяння для започаткування вивчення української мови в Кавказькому міжнародному університеті, де був створений Центр пізнання України.

В рамках Державної програми співпраці із закордонними українцями впродовж 2006-2014 років близько 174 грузинських юнаків і дівчат – етнічних українців – було направлено на безкоштовне навчання до вищих учбових закладів України.

Регулярно проводяться урочисті заходи, присвячені державним і народним святам України і Грузії, пам’ятним датам видатних українських та грузинських діячів культури, мистецтва, спорту, науки. По-особливому в Грузії святкують День Незалежності України. Доброю традицією стало також проведення Шевченківських днів, загальногрузинського конкурсу читців поезії Кобзаря, днів Лесі Українки тощо. До участі у цих заходах завжди запрошуються представники державних установ країни перебування, наукових, творчих і бізнесових кіл, місцевої громадськості.

Двосторонні культурні зв’язки, які мають багатовікову історію, продовжують  наповнюватися новими успішними проектами та мистецькими заходами.

Особливої динаміки вони набули після відкриття пам’ятників Тарасу Шевченку в Тбілісі (березень 2007 р.) та Шота Руставелі в Києві (травень 2007 р.), що стало своєрідним символом нерозривного духовного зв’язку двох народів. Важливою подією у розбудові дружніх двосторонніх відносин стане відкриття пам’ятника Лесі Українці в м.Телаві. Створений українськими скульпторами (Рубан О.Ю., Липовка В.Р.) він був встановлений у січні 2010 року у мальовничому парку адміністративного центру Кахетії – Телаві, де наша землячка жила з 1909 по 1910 роки та працювала над такими відомими творами, як «Камінний господар», «Руфін і Прісцилла».

Розвитку та поглибленню українсько-грузинського гуманітарного співробітництва сприяє проведення з 1952 року в місті Сурамі заходів, присвячених вшануванню пам’яті Лесі Українки.

Розширюється двостороннє співробітництво у сфері спорту. Українські спортсмени досить успішно виступають у щорічних міжнародних змаганнях з регбі, вільної боротьби, баскетболу, дзюдо, футболу, шахів, тенісу, що проводяться в Грузії.

Поступово відновлюються й літературні зв’язки. Українські майстри слова регулярно беруть участь у щорічному Міжнародному поетичному фестивалі «Світ поезії – світ без війни».

Існуюча атмосфера взаємовідносин, що склалася на сьогодні, відкриває можливості для розвитку взаємовигідного і конструктивного двостороннього культурно-гуманітарного співробітництва.

Договірно-правова база між Україною та Грузією

Між Україною та Грузією створено достатню договірно-правову базу для розвитку двосторонніх відносин, здійснення ефективного співробітництва на всіх рівнях – міждержавному, міжурядовому, міжвідомчому та міжрегіональному. Станом на вересень 2013 року між двома країнами діють більше 130 двосторонніх документів.

Головним із них є Договір про дружбу, співробітництво і взаємодопомогу між Україною та Республікою Грузія від 13 квітня 1993 року.

Важливим політичним документом є також Декларація про розвиток відносин стратегічного характеру між Україною і Грузією від 25 березня 2005 року, в якій наголошено, що між двома країнами розбудовуються відносини стратегічного характеру.

Створена необхідна правова база для розвитку економічного співробітництва між Україною та Грузією.

Впродовж першого півріччя 2013 року сторони уклали:

– 18 червня – План двосторонніх консультацій між Міністерствами закордонних справ України та Грузії на 2013-2014 роки;

– 25 червня – Угоду  між Міністерством охорони здоров’я України і Міністерством праці, охорони здоров’я та соціального захисту Грузії про співробітництво в сфері охорони здоров’я та медичної науки, яка сприятиме встановленню прямих контактів між медичними установами та організаціями обох країн та дозволить координувати політику в галузі охорони здоров`я;

– 25 червня – Меморандум про взаєморозуміння між Державним агентством з інвестицій та управлінням національними проектами України та Національним інвестиційним агентством Грузії, метою якого є активізація співробітництва двох країн у сфері інвестиційної діяльності.

З метою розширення та вдосконалення існуючої договірно-правової бази наразі опрацьовується та готується до підписання низка проектів двосторонніх угод.

В цілому сформована на сьогодні договірно-правова база з урахуванням проектів документів, що готуються до підписання, стала вагомим чинником у подальшому поглибленні співпраці між Україною і Грузією по усіх напрямах двосторонніх відносин.

Українці в Грузії

За даними перепису населення 1989 року, в Грузії проживало 52,4 тис. українців. Після 1991 року спостерігається відтік українців з держави, що пояснюється, в першу чергу, складною соціально-політичною ситуацією.

За останніми оприлюдненими даними перепису населення, проведеного у жовтні 2014 р., кілкість етнічних українців сягає 6 тис. осіб (0,16% від загальної чисельності населення Грузії), більше половини з яких (3,2 тис.) мешкає в Тбілісі.

Наші співвітчизники, як правило, володіють грузинською мовою та беруть участь у суспільному житті країни. У той же час, за даними опитувань, проведених українськими організаціями, більше половини українців Грузії (53,4 відсотка) вважає українську мову своєю рідною, у тому числі в Аджарії – 55,3%, Тбілісі – 42,6%, Кутаїсі-49,3%.

Всі питання, пов’язані із захистом прав української громади та забезпеченням її етнокультурних, мовних та інших потреб регулюються ст.9 Договору про дружбу, співробітництво та взаємодопомогу між Україною та Грузією від 1993 року.

Переважна більшість представників української діаспори не має компактних місць проживання і  рівномірно мешкає по всій території країни. Водночас, у селі Бакуріані Боржомського району, а також у селах Ахалцихського району помітну частину місцевого населення становлять громадяни Грузії українського походження. Мешканці зазначених населених пунктів належать до родин Мартиненків, Пащенків, Бандурів, Гавв, Шевченків, Устименків, Нагог та Романенків і є нащадками переселених у 1853 році до Боржомі 200 українських сімей з Полтавщини та Чернігівщини.

На території Грузії працюють дванадцять українських громадськихорганізацій, які, в силу можливого, проводять роботу, направлену на задоволення мовних, культурних, освітніх та інших потреб наших співвітчизників. Більшість організацій функціонують у містах Тбілісі, Батумі, Поті, Руставі, Кутаїсі.

Серед найбільш активних і стабільних організацій українства в Грузії слід виділити такі:

1. Асоціація українців – мешканців Грузії (м. Тбілісікерівник М.Борис), яка є одним з найбільших громадських об’єднань українців та налічує до двох тисяч членів. З 1995 року при Асоціації діє культурно-освітній центр, в рамках якого працюють бібліотека, дитяча художня студія, хореографічний, вокальний, музичний, вокально-інструментальний гуртки, а також створені вокальний ансамбль “Сонечко”, хореографічний ансамбль “Червона калина”, молодіжний хор «Юність».

2. У західній частині Грузії активно діють грузинсько-українські культурно-просвітницькі організації «Єдність» (м. Батумі, керівник Н.Мирошниченко) та «Золоте Руно» (м. Поті, керівник В.Джамбурія).

3. У промисловому місті Руставі працює Асоціація українців Квемо-Картлі імені Л.Українки (керівник Т.Чорголашвілі), при якій успішно виступає вже більше десяти років ансамбль «Чорнобривці». У 2005 та 2011 роках він брав участь у щорічному міжнародному фестивалі «Лесіни джерела», що традиційно проходить на батьківщині Лесі Українки у м. Новоград-Волинський.

Значний вклад в розвиток українства в Грузії вносять українська недільна школа ім. І.Котляревського (м. Батумі, викладач Н.Мирошниченко), українська недільна школа ім. Т.Шевченка (м. Поті), а також відкрита 5 листопада 2011 року при Асоціації українців-мешканців Грузії (м. Тбілісі, викладач М.Канкава) суботня школа з вивчення української мови та курси з вивчення української мови, що діють при Посольстві України в Грузії (викладачі Л.Татарашвілі та В.Марджанішвілі). Головна мета шкіл – сприяти розвитку українства на теренах Грузії шляхом популяризації рідної мови, історії, культури, мистецтва, народних традицій і звичаїв серед дітей української діаспори, виховання грузинської молоді в дусі українсько-грузинської дружби. Протягом 2010-2013 років Посольство для їх потреб передало близько двох тисяч примірників художньої та навчальної літератури, а також предмети української символіки та оргтехніку. Зокрема, необхідними підручниками була у повній мірі забезпечена новостворена суботня школа при Асоціації українців-мешканців Грузії.

З 2007 року при Тбіліському державному університеті ім. І.Джавахішвілі працює Інститут україністики. На сьогодні спеціальність «українська мова та література» можна також отримати на відділенні української мови і літератури кафедри слов’янських мов Сухумського державного університету (м. Тбілісі).

У жовтні 2014 року Посольством було надане сприяння для започаткування вивчення української мови в Кавказькому міжнародному університеті, де був створений Центр пізнання України.

В рамках Державної програми співпраці із закордонними українцями впродовж 2006-2014 років близько 174 грузинських юнаків і дівчат – етнічних українців – направлено на безкоштовне навчання до вищих учбових закладів України.

Дипмісія разом з українськими громадами регулярно проводить урочисті заходи, присвячені державним і народним святам України і Грузії, пам’ятним датам видатних українських та грузинських діячів культури, мистецтва, спорту, науки. По-особливому в Грузії святкують День Незалежності України. Доброю традицією стало також проведення Шевченківських днів, днів Лесі Українки тощо.

Посольство продовжує підтримувати дієві контакти з керівниками українських об’єднань з метою обговорення актуальних для української громади питань та реалізація спільних проектів.

Громадські об’єднання українців у Грузії:

Асоціація українців – мешканців Грузії

Дата заснування: 15 липня 1992 року.

Кількість членів: 2468 чоловік.

Структура Асоціації: Голова правління Асоціації – Голова Асоціації, Правління Асоціації, Культурно-освітній центр Асоціації, в якомустворені та діють: бібліотека, гуртки хореографії, хорового співу, навчання роботі з комп’ютерною технікою, дитяча художня студія, суботняшкола з вивчення української мови і студія бальних, латино – американських й європейських танців.

Основні напрямки діяльності:

 • сприяння українцям і особам етнічного українського походження – мешканцям Грузії в інтеграції до грузинської спільноти та адаптації докультури, звичаїв грузинського народу без втрати своєї етнічної самобутності;
 • сприяння у створенні умов для відродження культурних традицій, звичаїв та рідної мови українського народу;
 • сприяння зміцненню дружби й розвитку співробітництва між українським і грузинським та іншими народами Грузії;
 • пропагування досягнень культури, науки України;
 • виявлення наукового, культурного та іншого інтелектуального потенціалу серед українців й осіб українського походження – мешканців Грузії і, в першу чергу, серед молоді;
 • захист соціальних прав і національної гідності українців та осіб українського походження – мешканців Грузії.

Перелік основних та традиційних культурно-освітніх заходів:

 • святкування Нового Року і Різдвяних свят;
 • Шевченківські дні;
 • день народження Лесі Українки;
 • відзначення державних та народних свят України.

Окрім проведених Асоціацією культурно-освітніх заходів, організація взяла участь в культурно-освітніх заходах, проведених Посольством України в Грузії.

Керівник Асоціації: Борис Михайло Федорович

Адреса та контактні дані:

0167, Грузія,м. Тбілісі, Глданський масив, мікрорайон «А», вул. Керченська № 5.
Тел.: (+995 32) 262-71-26; 262-73-33; (+995) 595-18-25-44.
E-mail: ukraine_georgia@yahoo.com
Skуpe: mfboris 

Асоціація українців Грузії «Рушник»

Дата заснування: 3 листопада 2006 року.

Кількість членів: 500 чоловік (100 – в Тбілісі, 400 – у регіонах)

Структура Асоціації: Правління у складі п’ятьох осіб, голова правління (голова Асоціації), комісії у справах культури, у соціальних справах, у справах зв’язків з іншими громадськими організаціями.

Основні напрямки діяльності:

 • культурний;
 • соціальний.

Окрім проведених заходів, Асоціація взяла участь в культурно-освітніх заходах, проведених Посольством України в Грузії.

Керівник Асоціації: Дяченко Володимир Робертович

Адреса та контактні дані:

0152, Грузія, м. Тбілісі, район Вазісубані, 3 мкр., 2 кварт., 8 корп., кв.№86.
Тел.: (+995 32) 278 -19 -07, 275 -45 -18 (+995) 558-11- 00 -73
E-mail: rushnik2006@gmail.comvolod51@meta.ua
Skype: likary1

Союз журналістів «Будинок грузинсько-української преси та книги»

Дата заснування: 10 березня 2006 року.

Кількість членів: 25 чоловік.

Структура Союзу: Голова та Правління Союзу.

Основні напрямки діяльності:

 • сприяння популяризації іміджу України в Грузії;
 • сприяння українським журналістам в організації їх роботи в Грузії;
 • підготовка до друку та друк видань, що відтворюють минуле й сьогодення грузинсько-українських культурних, політичних, економічних взаємовідносин;
 • проведення різнопланових тематичних заходів (конференції, вечори, зустрічі) тощо.

Союз співпрацює з Інститутом україністики Тбіліського державного університету ім. Іване Джавахішвілі в його видавничій діяльності. В різні роки готувалися й видавалися в Україні та Грузії матеріали про життя і творчість Лесі Українки в Грузії, вплив творчості Тараса Шевченка на грузинську літературу й громадське життя та інше.

Проведено декілька культурних заходів у співавторстві з українськими й неукраїнськими громадськими організаціями, такими як «Обережно – діти!», Союзом жінок Грузії, Асоціацією «Рушник».

Окрім проведених Союзом інформаційних, культурно-освітніх заходів, організація взяла участь в заходах, проведених Посольством України в Грузії.

Керівник Союзу: Марджанішвілі Валентина Василівна

Адреса та контактні дані:

0175, Грузія, м.Тбілісі, вул. Костава 14.
Тел.: (+995) 557-43-29-40
E-mail: budynok@meta.ua,vvmarjani@gmail.com

Українська жіноча Рада в Грузії

Дата заснування: 10 травня 2001 року.

Кількість членів: 70 чоловік.

Структура Ради: Голова та Правління Ради.

Основні напрямки діяльності:

 • укріплення дружби і співробітництва між українським, грузинським та іншими народами, які проживають у Грузії;
 • відродження та збереження національних культурних традицій;
 • збереження та поширення української мови в Грузії.

Перелік основних та традиційних культурно-освітніх заходів:

 • Шевченківські дні;
 • Загальногрузинський конкурс декламаторів поезії Кобзаря;
 • День народження Лесі Українки;
 • День української мови;
 • Відзначення державних та народних свят України.

Окрім проведених Радою культурно-освітніх заходів, організація взяла участь в культурно-освітніх заходах, проведених Посольством України в Грузії.

Керівник Асоціації: Татарашвілі Ліна Петрівна

Адреса та контактні дані:

0101, Грузія, м. Тбілісі, вул. Мухранська №33.
Тел.: (+995) 555-44-37-44.
E-mail: linaukraine@yahoo.com

Грузинсько-українська культурно-просвітницька спілка «Єдність» (м.Батумі)

Дата заснування: 13 вересня 2005 року.

Кількість членів: 800 чоловік.

Структура Спілки: Голова правління Спілки – Голова Спілки, Правління Спілки, недільна школа з вивчення української мови імені І.Котляревського.

Основні напрямки діяльності:

 • збереження національних традицій, звичаїв, культури, самобутності українського народу;
 • вивчення та популяризація української мови, історії та традицій України;
 • сприяння зміцненню дружби й розвитку співробітництва між українським і грузинським народами.

Перелік основних та традиційних культурно-освітніх заходів:

 • святкування Нового Року і Різдвяних свят;
 • Шевченківські дні;
 • день пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій;
 • Міжнародний день рідної мови;
 • відзначення державних та народних свят України;
 • день української мови та писемності;
 • день Святого Миколая. Тиждень доброчинності;
 • останній дзвоник;
 • День Незалежності України;
 • День партизанської слави.

Окрім проведених Спілкою культурно-освітніх заходів, організація взяла участь в культурно-освітніх заходах, проведених Посольством України в Грузії.

Керівник Спілки: Мірошніченко Наталія Михайлівна

Адреса та контактні дані:

6000, Грузія, м.Батумі, вул. Грибоєдова, 2-а.
Тел.: (+995 222) 22-08-25, 24-02-67. (+995) 599-57-95-21, 568-95-89-79.
E-mail: n_miroshnichenko@inbox.ru,ednist2005@list.ru

Грузинсько-українська культурно-просвітницька та благодійна асоціація «Золоте Руно» (м. Поті) 

Дата заснування: 2004 рік.

Кількість членів: 150 чоловік.

Структура Асоціації: Голова та Правління Асоціації у складі чотирьох осіб, українська недільна школа імені Т.Г.Шевченка.

Основні напрямки діяльності:

 • культурно-просвітницький;
 • благодійний.

Перелік основних та традиційних культурно-освітніх заходів:

 • cвяткування Нового Року і Різдвяних свят;
 • Шевченківські дні;
 • відзначення державних та народних свят України;
 • щорічні вікторини з української мови;
 • святкування початку і закінчення навчального року в недільній школі.

Окрім проведених заходів, Асоціація взяла участь в культурно-освітніх заходах, проведених Посольством України в Грузії.

Керівник Асоціації: Джамбуріа Володимир Мамантійович

Адреса та контактні дані:

4400, Грузія, м. Поті, вул. 26 Травня № 4/14
Адреса робочого приміщення в середній школі м. Поті №4: вул. Тавдадебулі № 13.
Тел.: (+995 493) 22-77-96, (+995) 599-53-04-91
E-mail: zolote_runo@posta.ge,v.jamburia@gmail.com

Асоціація українців Квемо-Картлійського регіону імені Лесі Українки (м.Руставі)

Дата заснування: 29 грудня 1998 року.

Кількість членів: 600 чоловік.

Структура Асоціації: Голова та Правління Асоціації, Марнеульське та Болніське відділення, ансамбль «Чорнобривці».

Основні напрямки діяльності:

 • відродження культурних традицій, звичаїв українського народу;
 • збереження та популяризація рідної мови;
 • зміцнення дружби та співробітництва між українським і грузинським народами.

Перелік основних та традиційних культурно-освітніх заходів:

 • святкування Нового Року і Різдвяних свят;
 • Шевченківські дні;
 • день народження Лесі Українки;
 • відзначення державних та народних свят України.

Окрім проведених Асоціацією культурно-освітніх заходів, організація взяла участь в культурно-освітніх заходах, проведених Посольством України в Грузії.

Керівник Асоціації: Чорголашвілі Тетяна Карлівна

Адреса та контактні дані:

3700, Грузія, м.Руставі, вул. Піросмані 19.
Тел.: (+995) 593-17-19-10.
E-mail: tatyanaChorgolashvili@mail.ru

Грузино-українська асоціація «Дружба» (м. Кутаїсі)

Дата заснування: 1996 рік.

Кількість членів: 2000 чоловік.

Структура Асоціації: Президент та Правління Асоціації.

Основні напрямки діяльності:

 • культурно-просвітницький.

Перелік основних та традиційних культурно-освітніх заходів:

 • відзначення державних та народних свят України;
 • участь в зборах і з’їздах Всесвітньої організації українців;
 • надання консультацій, перекладу та допомоги в оформленні різних документів членам Асоціації.
 • Окрім проведених Асоціацією заходів, організація взяла участь в культурно-освітніх заходах, проведених Посольством України в Грузії.

Керівник Асоціації: Іраіда Кротенко, Нугзар Андгуладзе

Адреса та контактні дані:

4600, Грузія, м.Кутаїсі, вул. Думбадзе №59, 4-й поверх.
Тел.: (+995) 599-73-22-32.
E-mail: nugzarand@mail.ru

Міжнародний культурно-благодійний і науково-просвітницький союз української громади Грузії «Дніпро»

Дата заснування: 7 березня 2003 року.

Кількість членів: 1500 чоловік (в Тбілісі та регіонах)

Структура Союзу: Голова та Правління Союзу, Боржомське, Бакуріанське, Ахалцихське відділення Самцхе-Джавахетського регіону, Телавське, Гурджаанське та Дедоплісцкарське відділення Кахетинського регіону, а також Тбіліська організація.

Основні напрямки діяльності:

 • дослідження, збереження, розвиток української історичної спадщини;
 • надання допомоги українському населенню в самоідентифікації та інтеграції до громадського суспільства Грузії.

Протягом багатьох років своєї роботи були здійснені широкомасштабні дослідження з питань політичних, культурних й дипломатичних відносини між Українською Народною Республікою та Грузинською Демократичною Республікою з 1918 по 1922 роки, а також стосовно виникнення в Грузії багатотисячної української діаспори у регіоні Самцхе-Джавахеті.

Союз “Дніпро” активно співробітничає з мас-медіа України і Грузії. У 2005 році Полтавською державною телерадіокомпанією “Лтава” був знятий у Боржомі й Бакуріані телерепортаж “Полтавська Грузія”. Загалом за час існування організації було видано більше 25 публікацій, підготовлено з десяток відеоматеріалів та фільмів про українців Грузії.

Окрім проведених заходів, Союз приймав участь в культурно-просвітницьких заходах, проведених Посольством України в Грузії.

Керівник Союзу: Синюк Борис Олександрович

Адреса та контактні дані:

0193, Грузія, м. Тбілісі, вул. Акурська №29.
Тел.: (+995 32) 233-27-43.
E-mail: borissinuk@gmail.соm,dnipro.ge@gmail.com

Союз українських педагогів Грузії «Освітяни»

Дата заснування: 15 березня 2006 року.

Посольство України в Грузії