Реалізація проекту проходить під егідою УСК

Білорусь

Встановлення дипломатичних відносин: 27 грудня 1991 р.

Результат пошуку зображень за запитом "україна-білорусь"

Діалог високого рівня:

29 березня 2014 р. Виконуючий обов’язки Президента України О.В.Турчинов відвідав Республіку Білорусь для зустрічі з Президентом О.Г.Лукашенком у м. Гомель.

7 червня 2014 р. Президент Білорусі О.Г.Лукашенко здійснив робочий візит в Україну для участі в інавгурації Президента України П.О.Порошенка;

26 серпня 2014 року Президент України П.О.Порошенко відвідав з робочим візитом Республіку Білорусь, де взяв участь у переговорах лідерів України, країн Митного союзу та представників ЄС.

21 грудня 2014 року Президент Білорусі О.Г.Лукашенко відвідав Україну з робочим візитом.

Діалог на рівні зовнішньополітичних відомств:

13 листопада 2013 року відбулася зустріч міністрів закордонних справ України та Республіки Білорусь у рамках офіційної церемонії відкриття першого прикордонного знаку на українсько-білоруському державному кордоні (с. Сеньківка, Чернігівська  обл.).

Існуючі двосторонні органи високого рівня:

– Міжурядова українсько-білоруська змішана комісія з питань торговельно-економічного співробітництва cтворена в червні 2000 року.  За час діяльності Комісії відбулося 22 засідання. Останнє – 22 травня 2013 року.

– Міжурядова українсько-білоруська комісія з питань військово-технічного співробітництва. Останнє 5-е засідання відбулося 27-28 лютого 2013 року в Києві.

– Міжурядова українсько-білоруська комісія з питань науково-технічного співробітництва. Останнє 9-е засідання відбулося 25-го квітня 2011 року.

Україна і Білорусь три роки поспіль збільшують товарообіг

Договірно-правова база:

Загальна кількість підписаних договірно-правових документів між Україною та Республікою Білорусь – 206.

Ключові документи: Договір між Україною і Республікою Білорусь про дружбу, добросусідство та співробітництво (06.08.1997 р.) Договір про державний кордон між Україною та Республікою Білорусь (12.05.1997 р.), Консульська конвенція між Україною та Республікою Білорусь (20.01.2009 р.).

Торговельно-економічне співробітництво:

Товарообіг між Україною та Білоруссю зростає на 16-20% три роки поспіль, тобто від 2016 року.

Про це сказав посол України у Білорусі Ігор Кизим в інтерв’ю Укрінформу.

“Президентом України було поставлене чітке завдання – збільшувати товарообіг з Білоруссю до 8 мільярдів доларів у 2019 році… За минулий рік ми досягли товарообігу між Україною та Білоруссю на рівні 5,3 мільярда доларів. У 2017 році такий товарообіг становив 4,6 мільярда, а в 2016 році – було 3,8 мільярда. Тобто в нас існує стійка тенденція щорічного збільшення товарообігу на 16-20%”, – сказав Кизим.

За його словами, у структурі товарообігу в України сальдо від’ємне. Зокрема через те, що Білорусь є головним постачальником пально-мастильних матеріалів в Україну.

“Але є певна позитивна тенденція – збільшуємо експорт з України в Білорусь. Це, традиційно, сфери харчової промисловості, транспорту, електроніки. На жаль, маємо також значний потенціал щодо експорту української металопродукції, який наразі блокується Євразійською економічною комісією Митного союзу”, – зауважив посол.

Україна і Білорусь мають багато спільних інтересів та проектів – зустріч Петра Порошенка і Олександра Лукашенка

Президенти України та Білорусі відзначили перспективи зростання товарообігу між двома країнами

Кизим вважає, що для збільшення експорту потрібно виводити регіони України та Білорусі на пряму співпрацю та розширювати коопераційні зв’язки, зокрема у машинобудуванні.

“Щодо сфери машинобудування, то на території Білорусі є великі підприємства – це відомі бренди БеЛАЗ, МАЗ, МТЗ. Значну частину комплектуючих ці підприємства імпортують з інших країн. Наприклад, двигуни Білорусь імпортує з-за кордону, чому б не з України? Над покращенням співпраці у цій сфері та інших економічних питаннях активно працює двостороння робоча група з питань промисловості”, – підсумував посол.

Інвестиційне співробітництво:

Станом на 01.01.2015 р. громадянами України інвестовано в економіку Білорусі 3791,7 тис. дол. США, що становить 0,1 % від загального обсягу українських інвестицій.

Республіка Білорусь інвестувала за цей період 34052 тис. дол. США, що становить 0,1 % від загального обсягу прямих іноземних інвестицій в економіку України.

Українська меншина:

Загальна чисельність: Орієнтовно 158,7 тисяч осіб, що складає 1,7 % всього населення Білорусі (третє місце після росіян і поляків).

Українські громадські організації: Білоруське громадське об’єднання українців «Ватра», Мінське культурно-просвітницьке товариство «Центр української культури «Січ», Гродненське культурно-просвітницьке товариство «Барвінок», Українська науково-педагогічна спілка «Берегиня», Молодіжне громадське об’єднання «Українське музичне товариство».

З 2008 року у складі Посольства працює Культурний інформаційний центр.