Реалізація проекту проходить під егідою УСК

БРІКС

BRICS(БРІКС) (від англ. Brazil, Russia, India, China, South Africa — «Бразилія, Росія, Індія, Китай», Південна Африка») — група найбільших за площею та населенням країн, що розвиваються, термін, який часто використовується в економіці (до 2010 року – BRIC )

Результат пошуку зображень за запитом "Брікс"

Цей акронім був запропонований Джимом O’Нілом, глобальним економістом банку Goldman Sachs (Ґолдман Сакс) 2001 року.

Після приєднання ПАР до БРІКу 18 лютого 2011 року, індійський міністр фінансів оголосив, що відтепер група називатиметься БРІКС (BRICS). Великі розміри цих країн і багато населення забезпечують швидкий розвиток і, за оцінками Ґолдман Сакс, до 2050 року їхні економіки разом можуть перевищити сукупний обсяг економік найбагатших сучасних розвинених країн (Великої сімки).

Результат пошуку зображень за запитом "голдман сакс брікс"

Послідовність букв у слові визначається не лише милозвучністю, але і тим, що саме слово в англійській транскрипції BRICS звучить як англійське слово «bricks» — «цеглини», таким чином, термін використовується як позначення групи країн, за рахунок зростання яких багато в чому забезпечуватиметься майбутнє зростання світової економіки і фондових ринків зокрема.

Встреча лидеров БРИКС

Дев’ятий саміт лідерів країн БРІКС проходив у вересні 2017 року в південнокитайському місті Сямень

Ґолдман Сакс не передбачав наявність координації економічних політик між країнами БРІК. Тим більше не передбачалося, що країни БРІК сформують економічний блок або офіційну торговельну асоціацію, як Європейський союз. Проте, з часом з’явилися ознаки, що «чотири країни БРІК прагнуть сформувати політичний клуб» або «союз», і таким чином перетворити «свою зростаючу економічну владу в більший геополітичний „вплив“». Члени БРІК є найбільшими серед країн, що швидко розвиваються. Вигідне розташування цих країн забезпечує наявність в них багатьох важливих для світової економіки ресурсів:

Бразилія — багата сільськогосподарською продукцією,

Росія — найбільший у світі експортер мінеральних ресурсів,

Індія — дешеві інтелектуальні ресурси,

Китай — дешеві трудові ресурси,

Південна Африка — природні ресурси.

Це головні ресурси, на які спираються економіки цих країн. Висока чисельність населення країн обумовлює дешевизну праці в них і, відносно високі темпи економічного зростання. Зрештою, прогнозується, що значні розміри економік цих країн в майбутньому дозволить їм трансформувати економічне зростання в політичний вплив, що призведе до формування нової економічної еліти і понизить вплив «золотого мільярда».

джерело