Реалізація проекту проходить під егідою УСК

Бразилія

Визнання України: 26 грудня 1991 р.

Встановлення дипломатичних відносин: 11 лютого 1992 р.

Бразилія утрималася при голосуванні прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН резолюції № 68/262 від 27 березня 2014 р. «Територіальна цілісність України», а також при голосуванні резолюцій, прийнятих на підтримку України Радою ООН з прав людини (2014 р.) та ЮНЕСКО (2014 та 2015 рр.). 23 квітня 2014 р. Комісія у закордонних справах та національної оборони Палати депутатів Національного Конгресу Бразилії прийняла Резолюцію щодо підтримки суверенітету та територіальної цілісності України.

Результат пошуку зображень за запитом "посольство бразилії в україні"

Посольство Бразилії в Україні знаходиться на Поділі в Києві

У Палаті Депутатів Національного конгресу Бразилії діє Група міжпарламентських зв’язків «Бразилія-Україна». У Верховній Раді України діє Група з міжпарламентських зв’язків з Бразилією.

Торговельно-економічні відносини:

У 2014 році загальний обсяг взаємної торгівлі товарами становив
371,4 млн. дол. США. Експорт до Бразилії склав 110,2 млн. дол. США, а імпорт до України 261,2 млн. дол. США.

Негативне для України сальдо торгівлі товарами склало 150,9 млн. дол. США.

Основні статті українського експорту до Бразилії: сечовина, інсулін, сталевий прокат, шини для пасажирських автомобілів, вугілля антрацитне.

Основні статті імпорту з Бразилії: тютюнова сировина, кава, свинина, феросплави.

У І півріччі 2015 р. обсяг взаємної торгівлі товарами склав 101,8 млн. дол. США. Експорт до Бразилії склав 24,0 млн. дол. США, а імпорт до України – 77,8 млн. дол. США.

У Бразилії діє представництво українського підприємства ВАТ «Мотор Січ.

З 2001 року діє Міжурядова українсько-бразильська комісія з питань торговельно-економічного співробітництва.

Культурно-гуманітарна співпраця:

Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова забезпечує дистанційне вивчення української мови у Бразилії. Бразилія організує в Україні фестивалі бразильського кіно.

Результат пошуку зображень за запитом "Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова забезпечує дистанційне вивчення української мови у Бразилії."

18 березня 2017 року в університеті відбувся освітній захід міжнародного рівня «Початок нового навчального року НПУ імені М.П. Драгоманова у Бразилії» | npu.edu.ua

Наукове та освітнє співробітництво:

Значні перспективи відкриває реалізація спільного «інсулінового проекту» щодо промислового виробництва на території Бразилії інсуліну на основі української технології. Здійснюється обмін науковим та практичним досвідом з протидії поширенню ВІЛ/СНІД та інших захворювань. Розширюється співпраця між вищими навчальними закладами двох країн в рамках угод про наукове та академічне співробітництво.

Договірно-правова база:

Договірно-правова база двосторонніх відносин нараховує 52 документи.

Ключові документи:

Угода про встановлення дипломатичних відносин (11.02.1992 р.), Договір про дружні відносини і співробітництво (12.11.1996 р.), Угода про торговельно-економічне співробітництво (30.12.1996 р.), Угода про наукове і технологічне співробітництво (27.05.2009 р.).

Українська громада:

Кількість етнічних українців у Бразилії, за оцінками дослідників,  складає
600 тис. осіб, переважна більшість яких мешкає у штаті Паранá – понад
400 тис., а також у штатах Сан-Паулу, Санта-Катаріна та Ріо-Гранде-ду-Сул. Представницьким органом українських громадських організацій в Бразилії є Українсько-Бразильська Центральна Репрезентація. Українські релігійні громади об’єднуються навколо 24 парафій (понад 200 церков) Української греко-католицької церкви та 16 парафій Української автокефальної православної церкви. Згідно із Законом Федеративної Республіки Бразилія №4324/2008, 24 серпня проголошено Національним Днем української громади Бразилії. У 2016 р. відзначатиметься 125-а річниця з початку української імміграції до Бразилії.

Українці Бразилії провели акцію на підтримку України

У Бразилії регулярно проходять фестивалі української культури, виступи українських мистецьких колективів, виставки та презентації. До 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря перевидано двомовну книгу «Тарас Шевченко: поет України».

Дипломатичні представництва України:

Посольство України у Федеративній Республіці Бразилія

Консульство України у м. Сан-Паулу