Реалізація проекту проходить під егідою УСК

Болгарія

Визнання України: 5 грудня 1991 р.

Встановлення дипломатичних відносин:13 грудня 1991 р.

Україна і Болгарія можуть налагодити пряме залізничне сполучення

Болгарія активно підтримує порядок денний в діалозі Україна-ЄС. Вона була четвертою країною-членом ЄС, яка ратифікувала Угоду про асоціацію. Софія також підтримує виконання Плану дій щодо візової лібералізації для українських громадян. Вона сигналізує про готовність ділитися досвідом і надавати експертну допомогу Україні в імплементації Угоди про асоціацію.

16 лютого 2015 р. відбувся офіційний візит Міністра закордонних справ України П.Клімкіна до Республіки Болгарія, де проведено переговори з Міністром закордонних справ РБ Д.Мітовим, а також зустрічі з Головою Народних Зборів РБ Ц.Цачевою та Прем’єр-міністром РБ Б.Борисовим.

5-6 липня 2015 р. відбувся спільний робочий візит Міністрів закордонних справ України і Болгарії П.Клімкіна та Д.Мітова в Одеську область з метою ознайомлення зі станом забезпечення прав болгарської національної меншини, а також вжиття практичних кроків для активізації українсько-болгарських відносин.

7-8 липня 2015 р. відбувся офіційний візит Президента Республіки Болгарія Р.Плевнелієва в Україну.

Результат пошуку зображень за запитом "візит Президента Республіки Болгарія Р.Плевнелієва в Україну"

Президенти двох країн позитивно оцінили високий рівень двосторонніх відносин між Україною та Болгарією та взаємну налаштованість сторін на їх розвиток

Група ВРУ з міжпарламентських зв’язків з Болгарією була сформована 15 червня 2015 р. у складі 15 депутатів. Керівник групи – А.Кіссе.

У квітні 2015 р. в НЗ РБ 43-го скликання сформовано парламентську групу дружби з Україною у складі 21 депутата на чолі з А.Атанасовим.

Торговельно-економічне співробітництво:

Болгарія є важливим ринком збуту української продукції та найбільшим торговельно-економічним партнером України в Балканському регіоні.

За даними Державної служби статистики України, у 2016 р. загальний обсяг торгівлі товарами та послугами між Україною та Республікою Болгарія становив 638,0 млн. дол. США (-15%). Обсяг українського товарного експорту фактично залишився на рівні попереднього року і склав 418,2 млн. дол. США (у 2015 році – 419,5 млн. дол. США). Обсяг поставок болгарських товарів до України значно скоротився і становив 172,9 млн. дол. США (у 2015 році – 253,1 млн. дол. США).

Експорт українських послуг у 2016 році становив – 26,8 млн. дол. США, імпорт – 20,1 млн. дол. США.

Позитивне для України сальдо зовнішньої торгівлі товарами і послугами з Болгарією за підсумками 2016 року збільшилося на 61,3 млн. дол. США і становить 252,0 млн. дол. США.

Основні статті експорту: чорні метали та вироби з них (72%), механічне обладнання, машини та механізми (7%), олія, харчова і кондитерська продукція (4%), хімічна продукція (3%), деревина і вироби з деревини (2%).

Основні статті імпорту: лікарські засоби (14%), нафтопродукти (8%), механічне обладнання, машини та механізми (7%), пластмасові та пакувальні матеріали (5%), харчова продукція (5%), папір та картон (4%).

Станом на жовтень 2016 року обсяг прямих болгарських інвестицій, залучених в українську економіку, збільшився на 11% і склав 50,4 млн. дол. США. Болгарські інвестиції спрямовані переважно у видобувну галузь, хімічну і фармацевтичну промисловість, компанії, що займаються торгівлею, ремонтом, операціями з нерухомістю, транспортно-логістичну, а також у харчово-переробну сфери.

Договірно-правова база:

Договірно-правова база налічує 94 міжнародних документа. Ключові документи: Договір про дружбу і співробітництво між Україною та Республікою Болгарія (5 жовтня 1992 р.), Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом РБ про економічне співробітництво (27 листопада 2007 р.).

Українська громада:

Загальна чисельність: за офіційними даними, українська меншина в Болгарії налічує близько 1780 осіб (майже стільки ж незареєстрованих), які здебільшого проживають у великих містах (Софія, Варна, Бургас, Плевен, Добрич).

Об’єднання українців: в РБ офіційно зареєстровано Спілку українських організацій „Мати Україна”, до складу якої увійшли такі організації:  Болгарсько-українська фундація „Мати-Україна”, Товариства „Черноморіє”, „Діаспора-Україна”, „Добруджа-Україна”, „Український дім”, „Пловдів”, Фундація „Світ для дітей”. При цьому Болгарсько-українська фундація „Мати-Україна” є членом Європейського конгресу українців.

Дипломатичні представництва України:

Посольство України в Республіці Болгарія