Реалізація проекту проходить під егідою УСК

Альпійські країни

Швейцарія

Одна тисячна населення планети (близько 7 млн чоловік) припадає на космополітичний Швейцарію, де говорять на чотирьох мовах – німецькою, французькою, італійською та ретороманській. Північ Швейцарії з центром в Цюріху тяжіє до Німеччини, південь з центром у Лугано-до Італії, захід з центром в Женеві – до Франції. Столиця Швейцарії – місто Берн. Потужний банківський сектор, розвинуті хімічна, сервіс промисловості, гідроенергетика певною мірою компенсують бідну мінерально-сировинну базу країни.

Політичний нейтралітет і участь в численних міжнародних організаціях є ще однією особливістю Швейцарської конфедерації, що об’єднує 23 незалежних кантону.

В Швейцарії розвинений міжнародний туризм, пов’язаний з великою привабливістю природи країни. Швейцарія славиться своїми гірськолижними курортами (Вербье, Церматг, Зас-Фе, Грінденвальд, Давоса, Кран-Монтана, Санкт-Моріц); відпочинком на мальовничих озерах (Боденському, Женевському, Цюріхському); історичними пам’ятками великих міст (пішохідна зона Нідердорф в Цюріху, середньовічні ратуші, фонтани, зміцнення в Берні, розписний міст в Люцерні. В Швейцарії розташований найдовший у світі (16,9 км) автодорожній тунель під Сен-Готардским перевалом. По країні прокладені численні туристичні залізничні маршрути: «Льодовиковий експрес» (Церматг-Давос – Санкт-Моріц), «Золотий перевал» (Цюріх-Люцерн – Монтре-Женева);.

«Пальмовий експрес» (Санкт-Моріц-Лугано). У країні багато цікавих міст з середньовічною архітектурою. Наприклад, що розкинулася на березі Женевського озера Лозанна є визнаним центром олімпійського руху. У 1994р. місту було присвоєно титул «Олімпійської столиці».

Швейцарія є і центром виноробства. Виноробні традиції Швейцарії мають давнє коріння. На цей рахунок навіть існують забавні історії. Одна з них оповідає про те, що сорок виноробів і виноградарів з швейцарської села Шампань звернулися в Європейський суд з проханням дозволити використовувати для вироблених ними білих вин назва «Chapagne». Свою вимогу швейцарці пояснили тим, що їх село була заснована в кінці IX ст., тобто задовго до того, як у Франції був винайдений відомий метод виготовлення шампанських вин.

Швейцарія відома і як центр освітнього туризму. Існує думка, що вчитися в Швейцарії можуть собі дозволити лише діти заможних людей. Насправді справа йде інакше. На відміну від швейцарських приватних шкіл-пансіонів, які дійсно по кишені не всім (в середньому навчання коштує 50 тис. дол. в рік), більшість державних університетів країни беруть в середньому 500 швейцарських франків за семестр. Щоправда, до цієї суми потрібно додати витрати на проживання. У швейцарських вузів є ряд переваг. По-перше, потрапивши на навчання в будь-швейцарський вуз, можна поринути в саму гущу свіжих наукових ідей. По-друге, заслуговує на увагу якість наукової інфраструктури. На наступний же день можна отримати книгу або науковий журнал з бібліотеки будь-якого внз країни. По-третє, це – високий рівень освіти, а «світила» науки можна зустріти прямо в коридорі.

Найбільш престижними вузами Швейцарії вважаються університети Женеви, Лозанни, Берна, Цюріха, вищі технологічні школи Цюріха і Лозанни.

Австрія – федеративна республіка, розділена на вісім федеральних земель: Бургенланд, Карінтія, Нижня Австрія, Верхня Австрія, Зальцбург, Штирія, Тіроль, Форальберг і місто Відень (на правах землі) Населення країни становить вісім мільйонів чоловік. В Австрії межують дві кліматичні зони Якщо на заході переважає волога погода, то на півдні та сході клімат континентальний. Значну частину Австрії займають Альпи. Східні Альпи на території Австрії, в основному, мають широтне розміщення. Група альпійських льодовиків покрита льодовиками і вічними снігами. Тут розташована найвища точка країни – вершина Гросглокнер. У цьому районі розкинувся один з найбільш відомих австрійських національних парків В австрійських Альпах багато льодовиків. В горах зустрічаються різні прояви карсту з сталактитовими і сталагмітового печерами, крижаними напливами, підземними озерами і струмками Однією з особливостей австрійських Альп є їх розчленованість глибокими і широкими поперечними долинами. Найбільш освоєна туристами долина Дунаю.

Одним з популярних видів туризму тут вважаються річкові круїзи Історія країни багато в чому пов’язана з королівською династією Габсбургів. З 1618 по 1648г. тривала так звана Тридцятирічна війна – католицького протистояння габсбурзького блоку і антигабсбурзького протестантського. В результаті боротьби європейських країн за створення світової імперії Габсбурги відійшли на другий план, і політична гегемонія перейшла до Франції З цим фактом Австрії не вдалося змиритися, можливо, і по сей день, і багато її економічні, соціальні і культурні досягнення відбувалися 101 під знаком суперництва з лідируючим Парижем. Тим не менш, позбувшись від турецької навали, Австрія в XVI-XVIII ст. стає одним з наймогутніших європейських держав, приєднавши Чехії, Сілезії, Угорщини, частина польських, західноукраїнських, південнослов’янських, італійських та інших земель.

Географічне положення країни в центрі Європи, багаті природні ресурси, висококваліфікована робоча сила сприяють сталому економічному становищу Австрії.

Відома дорожнеча життя в країні може служити деяким бар’єром для масового туризму. Туристів в Австрії приваблюють екскурсійні програми по столиці Відні, а також містам Зальцбургу, Грацу; гірськолижні тури; програми оздоровлення на лікувальних курортах. Австрія – країна музики. Це батьківщина відомих композиторів: Моцарта, Шуберта, «короля вальсу» Штрауса.

Австрія вважається одним з найпопулярніших в Росії напрямків виїзного гірськолижного туризму. Найбільш популярні у російських гірськолижників курорти трьох австрійських земель: Тіролю, Зальцбургеленда і Карінтії. Регіон Тіролю, розташований між гірськими масивами Арльберг і Кітцбюель, вважається найбільш відомим гірськолижним курортом. Популярним місцем відпочинку тут є Майерхофен. У 60 км від Інсбрука – столиці Тіролю знаходяться і місця проведення двох олімпіад – 1964 і 1976 рр ..

Столиця країни – місто Відень, одне з найкрасивіших міст світу.

Відень розташована на перехресті європейських доріг, на березі Дунаю. Колишня протягом декількох сторіч столицею однієї з найбільших держав у Європі, Відень зберегла в собі імперський дух, залишаючись при цьому демократичним і відкритим містом. У Відні є численні пам’ятки. Архітектурна пам’ятка міста – знаменитий собор Св. Стефана, зведений в XIV-XV ст. в готичному стилі. Одним з відомих архітектурних споруд Вени є палац Бельведер – колишня літня резиденція принца Євгенія Савойського. Архітектурний ансамбль Бельведер складається з двох замків. Його прототипом є Версаль. Бельведер вважається одним з найкрасивіших зразків бароко у світі. До пам’ятних місць Вени можна віднести також міський парк «Пратер», Віденський будинок мистецтва, численні музеї та місця, пов’язані з життям і діяльністю великих композиторів Гайдна, Моцарта, Бетховена, Брамса, Штрауса. Для прогулянок туристи вибирають Віденський ліс. У місті багато незвичайних архітектурних пам’яток. Так, на вулиці Грабен височить похмурий колос із сірого каменю – барокова Чумна колона. Вона споруджена в 168 2 р. на знак позбавлення від епідемії чуми, що забрала більше 100 тис. чоловік. Відень можна назвати музичною столицею світу. Символ музичної Вени – Віденська опера, де в лютому проходить самий знаменитий бал Австрії.

Глядацька зала та сцена перетворюються на величезний танцювальний майданчик.

Центральна частина міста – місце для пішохідних прогулянок. Тут поряд з численними архітектурними пам’ятками розташувалися численні бари і ресторани. Любителям шопінгу можна порекомендувати відвідати вулицю Марія-Хільфер – штрассе, де розміщені численні магазини. Відень вважається одним з найдорожчих міст Європи. Особливо високі ціни в першокласних готелях у центрі міста. Так, «Ana Grand Hotel Wien» коштує від 150 до 300 євро на добу [10].

Безсумнівно, кожен турист мріє відвідати місто Зальцбург. Він виник на місці колишніх соляних копій. Популярність Зальцбурга пов’язана насамперед з ім’ям Моцарта. Під час екскурсії по місту туристи можуть відвідати будинок, де народився Моцарт. Один із символів міста – фортеця, історія якої починається в XI ст., коли виникло дерев’яне укріплення. Незабаром з’явилися кам’яні стіни, а потім протягом шести століть фортеця розширювалася і перебудовувалася.

Ліхтенштейн. Князівство Ліхтенштейн розташоване між Австрією і Швейцарією, в басейні Верхнього Рейну. Близько трьох чвертей території країни займають відроги Альп. Столиця держави – місто Вадуц. Офіційна мова – німецький.

Як єдине князівство Ліхтенштейн існує з 1719р. 1815 – 1866 рр . князівство перебувало у складі Німеччини. У 1876-1918 рр. країна була тісно пов’язана з Австро-Угорщиною. З 1924р. Ліхтенштейн знаходиться в митній унії зі Швейцарією, яка представляє його інтереси за кордоном.

Ліхтенштейн – країна з одним з найвищих у Європі рівнів життя. Вадуц є великим міжнародним фінансовим центром.

Тут розвинені галузі обробної промисловості. Важливі статті доходу – туризм і продаж поштових марок. Гори Ліхтенштейну прекрасні для альпінізму, лижного спорту та ходьби пішки. Ліхтенштейн є визнаним центром зимового відпочинку, особливо гірськолижного, а також популярним центром дельта – і парапланеризму. Столиця Вадуц багата пам’ятками: княжий замок IX ст., готична капела XV ст., Національний музей, унікальний Музей поштових марок.