Реалізація проекту проходить під егідою УСК

Албанія

Встановлення дипломатичних відносин: 13 січня 1993 року.

Двосторонній діалог на найвищому рівні:

1 липня 2011 р. – зустріч Спікера Парламенту Албанії Ж.Топаллі з Президентом України В.Ф.Януковичем та Головою Верховної Ради України В.М.Литвиним під час саміту ПА ЧЕС у м. Київ (Україна).

Діалог на рівні зовнішньополітичних відомств:

24 вересня 2009 р. – зустріч т.в.о. Міністра закордонних справ України В.Д.Хандогія з Віце-прем’єр-міністром, Міністром закордонних справ РА І.Метою в рамках 64-ї сесії ГА ООН в Нью-Йорку (США).

2 грудня 2010 р. – зустріч Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка з Міністром закордонних справ РА Е.Хаджинасто під час саміту ОБСЄ в Астані (Казахстан).

19 квітня 2012 р. – зустріч Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка з Міністром закордонних справ РА Е.Хаджинасто під час саміту НАТО в Брюсселі (Бельгія).

6  грудня 2012 р. – зустріч Міністра закордонних справ України К.І.Грищенка з Міністром закордонних справ РА Е.Панаріті під час 19-го засідання РМ ОБСЄ у Дубліні (Ірландія).

4 листопада 2016 р. – офіційний візит Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна в Албанію (переговори з Президентом Албанії Б.Нішані, Спікером Парламенту І.Метою та Міністром закордонних справ Албанії Д.Бушаті).

В рамках візиту підписано Угоду між Кабінетом Міністрів України та Радою Міністрів Республіки Албанія про взаємне скасування візових вимог.

Фото: Україна і Албанія скасувала візи між країнами

Скасування віз – перший крок до поглиблення двосторонніх відносин

 Міжпарламентське співробітництво:

15 квітня 2015 р. у Верховній Раді України створено Депутатську групу ВРУ з міжпарламентських зв’язків з Республікою Албанія, до складу якої увійшли
8 народних депутатів.

В Парламенті Албанії існує Група дружби з Україною, до складу якої входить 5 депутатів.

Торговельно-економічні відносини:

Албанія є дуже перспективним напрямком для економічної співпраці з огляду на її географічне розташування та досить ліберальні законодавчі вимоги до товарів, що імпортуються. Товари українського походження вже користуються великим попитом в Албанії, тим більше що вони вже присутні на цьому ринку, але через посередників.

6-9 грудня 2016 року президент Донецької ТПП  Ельвіра Севост’яненко організувала бізнес-місію в Україну для підприємців Албанії – країни, з якою Україна, на сьогоднішній день, не має ніяких торгових відносин.  І ця бізнес-місія стала реальним проривом у розвитку українсько-албанських відносин. Тоді представники албанської бізнесу змогли особисто познайомитися і провести переговори з українськими підприємцями.

Згодом Донецька ТПП разом з ТПП України вирішили відкрити Албанію для вітчизняного бізнесу і організували для українських підприємців  бізнес-місію до Тирани 27-29 квітня.

27 квітня, в день прибуття до Албанії, в готелі «Шератон» був організований вітальний коктейль для делегації України, до складу якої увійшли представники уряду, торгово-промислових палат і підприємці. Під час коктейлю члени української делегації мали змогу більше узнати про Албанію.

28 квітня понад 130 учасників зібрав Албансько-український бізнес-форум, який вперше організувала в Тирані Донецька ТПП спільно з Центром Експорту Албанії.

Українські компанії – виробники солі, сільгоспобладнання, добавок до тваринних кормів, м’яса, соняшникової олії , зерна – зробили перший крок до албанського ринку.

Форум став історичною подією, яка відкриває нові перспективи для бізнесу обох країн. Це яскравий приклад ефективної співпраці громадянського суспільства, бізнесу та влади – під час форуму почалося обговорення можливості перемовин щодо укладення міжурядової угоди про вільну торгівлю між Україною та Албанією. Представники албанського уряду і українські учасники форуму виступили за подальше просування цього процесу в інтересах бізнесу обох країн.

Під час форуму «Україна-Албанія: крок назустріч» були підписані Меморандуми про порозуміння: між ТПП України та Федерацією торгово-промислових палат Албанії, а також між Донецькою ТПП і Торгово-промисловою палатою Тирани.

Українська делегація відвідала й виноробню “Gjergj Kastrioti Skëndërbeu”

Бізнес-місія в Албанію стала дуже важливим кроком на шляху розвитку  двосторонніх економічних відносин між нашими країнами.

Дипломатичні установи:

  1. Посольство України в Республіці Албанія (за сумісництвом),  розташоване у м. Афіни (Грецька Республіка).
  2. Посольство Республіки Албанія в Україні (за сумісництвом), розташоване у м. Варшава (Республіка Польща).
  3. Почесне консульство Республіки Албанія в Харкові відкрито 16 червня 2015 року.