Реалізація проекту проходить під егідою УСК

Азербайджан

Визнання України: 6 лютого 1992 р.

Встановлення дипломатичних відносин: 6 лютого 1992 р.

 

Картинки по запросу Україна-Азербайджан

Політичні відносини:

Азербайджанська Республіка посідає важливе місце у зовнішній політиці України, що передусім зумовлено широкими можливостями у налагодженні взаємовигідного співробітництва у політичній, торговельно-економічній, паливно-енергетичній, транспортній сферах. Україна та Азербайджан задекларували стратегічне партнерство у 2008 р.

Найвищим механізмом двосторонньої взаємодії є Рада Президентів України та Азербайджанської Республіки, створена у 2009 р. Останнє Четверте засідання Ради відбулося в м.Київ 18 листопада 2013 р. у рамках офіційного візиту Президента Азербайджану І.Алієва в Україну (17-18 листопада 2013 р.).

Групи з міжпарламентських зв’язків створені як у Верховній Раді України, так і в Міллі Меджлісі Азербайджанської Республіки.

В рамках візиту Президента України Петра Порошенка до Азербайджанської Республіки в 2016 році було підписано ряд документів, спрямованих на поглиблення двостороннього співробітництва країн.

Украина и Азербайджан подписали ряд двусторонних документов

фото: president.gov.ua

В травні 2017 року Азербайджан та Україна відзначили річницю дипломатичних відносин. Офіційній дружбі Баку та Києва – чверть століття. Відсвяткували ювілей в доволі оригінальний спосіб – справжнє шоу із музикою, танцями та смаколиками – влаштували у найбільшому аеропорту України “Бориспіль”.

Випуск ТСН.Ранок за 19 травня 2017 року

Торговельно-економічні відносини:

У 2014 р. двосторонній товарообіг товарів і послуг становив 674,2 млн. дол. США. При цьому експорт склав 592,1 млн. дол. США і зменшився за цей період на 32%, а загальний імпорт з АР в Україну протягом 2014 р. становив 37,82 млн. дол. США і зменшився, у порівнянні з 2013 р., на 50,3%.

За даними Держстатслужби України, у І півріччі 2015 р. у двосторонній торгівлі продовжились негативні тенденції одночасного скорочення як українського експорту, так і азербайджанського імпорту, які спричинили протягом січня-червня 2015 р., порівняно з аналогічним періодом 2014 р., скорочення загального товарообігу між Україною і Азербайджаном на 42,2% або на 140,23 млн. дол. США до 192,32 млн. дол. США.

Сальдо є позитивним та становить 162,84 млн. дол. США.

Наукове та освітнє співробітництво:

Активно розвивається співробітництво між вищими навчальними закладами двох країн. Так, на базі Міжрегіональної академії управління персоналом функціонує Українсько-азербайджанський інститут соціальних наук ім.Гейдара Алієва, що співпрацює з Азербайджанським міжнародним університетом і Бакинським державним університетом (БДУ). БДУ також має сталі контакти з Київським національним технічним університетом, Вінницьким національним технічним університетом, Донецьким державним університетом, Харківським національним університетом ім.В.Каразіна.

Договірно-правова база:

Кількість діючих документів: 128 документів.

Ключові документи:

Договір про основи міждержавних відносин України і АР (01.01.92 р.);

Договір про дружбу і співробітництво між Україною та АР (09.12.92 р.);

Договір між Україною та АР про дружбу, співпрацю і партнерство (16.10.01 р.);

Спільна Декларація про дружбу і стратегічне партнерство між Україною та АР (22 травня 2008 р.), яка проголосила стратегічний характер відносин між двома країнами.

Українська громада.

Загальна чисельність, за офіційними даними перепису населення 2009 р., – 21,5 тис. осіб. В АР існують такі національно-культурні організації закордонних українців: «Українська громада в Азербайджані ім.Т.Г.Шевченка» на чолі з О.Ф.Зарічним (зареєстрована у грудні 1997 р.) та «Український конгрес Азербайджану» – Голова І.І.Яковенко (зареєстрована 29.05.2012 р.).

Дипломатичне представництво України в Азербайджані:

Посольство України в Азербайджанській Республіці